Ten slotte worden de drie steenen - na vooraf met de voor eiken steen bestemde kleurstof te zijn ingewreven op hetzelfde kaar tenblad afgedruktwaarbij men er zorgvuldig op moet letten, dat dit op de verschillende steenen juist passend wordt gelegd. Hiertoe worden bijzonder, voor deze bewerking ingerichte Meuren, drukramen gebezigd en de bladen, met de daarin aangebrachte en tegen het inscheuren met koperblad omgevene gaatjes, in expresselijk daarvoor op de kleurendrukramen aangebrachte pinnetjes geplaatst. 2e Steen voor het geel. Volgorde der etsing. Te etsen gedurende Achtereenvolgens af te dekken na de etsing. Ie etsing. 2e id. 3e id. 4e id. 5e id. 2 minuten. 2 id. 1 minuut. 6 minuten. 20 id. Moeras, le tint geele en oranje grens. Tegal, strand, djati-bosch, zwaar bosch. 2e tint geele en oranje grens. Alang-alang, koffie, peper, cacao, bamboe, glaga, desa's, 3e tint geele en oranje grens. Saillante geele partijen, geele wegen, 4e tint geele en oranje grens. N. B. Vóór do etsing worden afgedekt do wit blijvende partijen, zoomede b. v. sawah's, water, suikerriet, notemuskaat en in 't algemeen die détails, voor welker voor- stelling geen geel of vermengingen van deze kleur noodig zijn. 3e Steen voor het rood. Volgorde der ctsing. Te etsen gedurende Achtereenvolgens af te dekken na de etsing. Ie ctsing. 2o id. 3o id. 4o id. minuut. •-£- id. 1 id. 1 id. Djati-bosch, peper, suikerriet, moeras, le tint roodc en oranje grens. Koffie, notemuskaat, roodc wegen, 2e tint roodc en oranje grens. Cacao, huizen, 3e tint roode en oranje grens. 4e tint roode-en oranje grens. N. B. Vóór tie etsing wordt afgedekt alles, behalve de hierboven aangegeven de tails en in 't algemeen de partijen, voor welker voorstelling geen rood of vcrmengin- gen van deze kleur noodig zijn. Duurt het etsen op elk der drie steenen Óen minuut of langer, dan bezigt men ge woonlijk etsvoclit van de dubbele sterkte. De tijd, gedurende welken dan moet worden geëtst, wordt in dat geval berekend op de helft van het hierboven aangegeven aantal minuten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1883 | | pagina 187