VARIA. Van het volgende opstel is het auteursrecht voorbehouden]. INDRUKKEN VAN EEN „BAAR." TWEEDE GEDEELTE. Batavia. Het leven op eene kustboot. Padang. Vertrek naar de Bataklanden. En zoo zat Jantje dan eindelijk in „den-Oost" en kon z'n oogeu den kost geven. Natuurlijk was hij des avonds present bij de muziekuitvoering op het Waterloo-plein, daar de boot op 'n zondag te Batavia was aange komen. Met nog 'n kameraad, evenals ik pas aangekomen, ik wil zeg gen „uitgekomen" (in Indië komen zaken „aan" en personen „uit"), in een open rijtuig met twee paarden rondrijdende, genoten wij van de heer lijke muziek en de lekkere temperatuur! Dat was me'n leventje! Na afloop der muziek gingen we nog wat rondtoeren en daarna naar ons hotel terug. Op onzen terugweg reden we het Koningsplein om, dat er, wegens den dikken nevel, die er overhing en dien ik steeds 's avonds 11a het ondergaan der zon daar waarnam, niet heel gezellig uitzag en me deed denken aan 'n kennis van me, een bouwkundige, die geen terrein van eenige uitgestrektheid nabij of in groote steden kon zien, of hij riep uit: „wat 'n prachtig bouwterrein." 't Was ook mijn eerste idee. Het zag er me al te ongezellig uit. Had er nu nog een prachtig monument in 't midden gestaan of hadden er „koetjes" in geloopcn, dan zou ik misschien niet op het prozaïsche idee gekomen zijn, om er maar bouw terrein van te maken. Hot Waterloo-plein ziet er beter uit, al is dan ook de zuil met den leeuw er op niet mooi, en had ik er liever het monument van Michiels op gezien, dat nu midden op den weg er vóór staat. Voldaan en verrukt kwamen we in het Java-hotel terug. Met 'n ren- Zie Jf°. 10 van den jaargang 18S2,

Indisch Militair Tijdschrift | 1883 | | pagina 216