- 229 - waarbij wij zeker konden zijn, dat hij dan naar onzen linker of rechter buurman op weg was, om eenige uren daarna weder in galop in zijn kwartier terug te keeren. Verlaatte Moor zieh eene enkele maal, dan meldde hij zich zacht blaffen de aan de poort der bonting, waarop de schildwacht den benting-com- mandant permissie ging vragen, om Moor „na gezetten tijd" binnen te laten. De commandant der wacht, geescorteerd uit voorzorg door 2 gewa- penden (en een ongewapende, om den lantaarn te dragen), ging daarop de poort openen; een extra-dienst, dien deze mannen met pleizier ver richtten, omdat ons aller vriend, de trouwe Moor, op zijnen tijd ook dienst wist te doen. Ministerieele tegenstrijdigheid. Van den Minister van Koloniën, Jhr. de Brauu), vernamen de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, dat voorshands van hem geen voorstel te verwachten is tot uitbreiding van het Indische Leger, wijl die uitbreiding hem niet noodig voorkomt. Ongeveer terzelfdertijd deelde Zijne Excellentie mede, dat het hem evenmin noodzakelijk voorkwam, actief dienende Indische officieren bij het Ministerie te plaatsen, omdat het hem nooit ontbreekt aan de noodige voorlichting in „legerzaken" van de zijde van het Indische Legerbestuur. Wanneer men nu weet, dat als een uiterst minimum het Indische Le gerbestuur voorgesteld heeft, het Indische Leger met 2 bataljons infanterie uit te breiden, dan is daaruit te zien, hoe somwijlen de Minister zich die zoo hoog geroemde voorlichting van het Indische Legerbestuur ten nutte weet te maken. Verhuiskosten voor officieren. Sedert 1 Januari 1881 wordt aan de bij het Nederlandsche Leger in 's Rijks dienst (dus nietop eigen verzoek) overgeplaatste officieren eene schadeloosstelling voor verhuiskosten gegeven, welke voor denzelfden afstand varieert, naargelang de overgeplaatste officier den rang van lui tenant (3e klasse), kapitein of hoofdofficier (2e klasse), dan wel van gene raal (le klasse) bekleedt. Tevens wordt daarbij in aanmerking genomen, of de betrokken officier ongehuwd, dan wel gehuwd is of weduwnaar met één of meer bij hem inwonende, onverzorgde kinderen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1883 | | pagina 240