BOEKBESCHOUWING. Open brief van een onderofficier der NederlandscheInfanterie aan een zijner gewezen collega's, -waarin voornamelijk de belangen van den onderofficier worden be handeld. BredaBroese Co. 1882. Eenigen tijd geleden werd ons door de Redactie van dit Tijdschrift de brochure, waarvan wij hierboven den titel vermeldden, ter bespreking toegezonden. Aan den wensch des schrijvers, die zich Par simonie noemt, is reeds gedeeltelijk voldaan, daar, blijkens de jongste mailberichten, de Minister van Oorlog eene niet onaanzienlijke soldij verhooging voor de jongere onderofficieren heeft voorgesteld. Ofschoon deze brochure voor ons Leger van minder belang is te ach ten en wij ons dus tot eene eenvoudige aankondiging zouden kunnen bepalen, zoo schenkt zij ons echter eene welkome gelegenheid, om nog eens te wijzen op de zoo karige bezoldiging van onze onderofficieren, van wie vrij wat meer en zwaardere diensten gevergd worden dan van hunne Nederlandsche collega's. Ook wat kleeding en maatschappelijke positie betreft, hebben de Ne derlandsche onderofficieren zóó veel voor op hunne kameraden bij het Leger hier te lande, dat het eigenlijk verwondering moet baren, dat nog zoo velen van ginds uitkomen. Om spoediger avancement te maken, behoeven ze het werkelijk niet te doen; want wanneer men nauwkeurige vergelijkingen ging maken, dan zou het blijken, dat de weg, om officier te worden bij het Indische Leger, voor de onderofficieren in Nederland veel gemakkelijker gebaand is dan hier. Er zijn ons voorbeelden bekend van onderofficieren, die indertijd naar Indië gingen, in de hoop het tot officier te brengen en die, daarin teleurgesteld, na het eindigen van hun verband naar Nederland terug- De Begrooting van Oorlog is sedert aangenomen.Red.

Indisch Militair Tijdschrift | 1883 | | pagina 244