RECHTSPRAAK IK MILITAIRE ZAKEK. Reclames. Tot welke autoriteit zal een gearresteerde of gestraftedie over zijn arrest of straf zich bezwaard acht en daarover zijne klachtenalvorens zich tot den krijgsraad te richten, bij den chef van den strafoplegger wenscht in te brengenzich moeten wen den, ingeval de straf, waarover hij reclameert, is opgelegd door den Commandant yan het Leger. Het. Hoog Militair Gerechtshof van Nederlandsch-Indië Gezien de dispositie van eenen daartoe benoemden krijgsraad te waarbijgeboren te dienende als kapitein, bij hette gegrond is verklaard in zijne reclame over de hem op dendoor den Commandant van het Leger, opgelegde straf van acht dagen streng arrest en hare omschrijvende reden op reclamants strafregister, luidende„Zich onder datomet ongegronde bezwaren over handelingen van den Commandant van met voorbijgang van zijnen onmiddellijken chef, schriftelijk te wenden tot den Commandant van het Leger", met last, dat die straf en strafreden in haar geheel uit reclamants strafregister zullen worden geroijeerd, met bevel dat hij, reclamant, onmiddellijk uit zijn arrest zal worden ontslagen, met verwijzing van den Lande in de kosten van het rechtsgeding Overwegende, dat uit het proces blijkt, dat aan reclamant, op den 15en Februari door den Legercommandant de straf is op gelegd van acht dagen streng arrest; dat die straf op den 25en Fe bruari d. a. v. is ingegaandat hij op 4 Maart zich bij request tot den Gouverneur-Generaal heeft gewend met zijne bezwaren tegen die straf en, nadat hem op 13 Mei, namens. Zijne Excellentie den

Indisch Militair Tijdschrift | 1883 | | pagina 329