325 corveën, appels en revuën. Ook kan men nog al aardig over de wallen wandelen, en dan ziet men over de vijandelijke wachten en verbrande huizen. Daar ik nu de wacht gehad heb, is aan de esplanade, die vóór het fort ligt. Gisteren zag ik den Generaal Rogier voorbij rijden op een schimmel met drie officieren der lanciers bij zich. Heden is hier weer een over- looper van de Belgen gekomen. Wij verlangen allen zeer om te vech ten, want het is niet om uit te houden, als men die beroerde kerels den geheelen dag voor oogen heeft, en met een groote Brabandsche vlag, op een modderschuit, langs de kanonneerbooten ziet varen, om als het ware de Hollandsche vlag daarmede te insulteeren, indien dit lage volk in staat was onze vlag te beledigen. Ik dank U hartelijk voor het ge zondene, het is overheerlijk, vooral de tabak, dien ik eerst meende, dat door UEd. vergeten was; ik had ze hoog noodig, want hier is de tabak vreesselijk duur en slecht. Ik kan hier met mijn tractemcnt zeer goed uitkomen, want ik zal u de rekening eens voormaken. Alle vijf dagen ontvang ik 65 stuivers; hiervan geef ik 10 stuivers af voor de campagne- vivres, waar het land zeker een stuiver of vijf a 7 bijdoet. Hiervoor krijg ik vleesch, brood, rijst, zout, hout, genever en haring, alles in overvloed; nu koop ik hier wat groenten en aardappelen bij, in het geheel alle vijf dagen voor een daalder, dan houde ik nog 25 stuivers over, hiervan geef ik 6 stuivers aan mijn oppasser, die bij mij woont en mijn kok isdus houde ik nog genoeg over voor kleinigheden. Postpapier is hier niet, zoo als UEd. aan dezen brief zien kunt. Eens in de week is hier co- medie voor de onderofficieren; 2 maal voor de soldaten, en eens voor de officieren. Vaarwel lieve Mama, ik heb geen tijd en plaats meer, kus de broertjes voor mij en groet alle kennissen. Schrijf mij ook spoedig. Ik blijf enz. III. Citadel Antwerpen, 21 Julij 1831. Lieve Mama! Ik heb u reeds lang naar eenen brief laten wachten, maar ik heb ook niet eerder tijd gehad, u te schrijven, omdat het zoo druk is. Ik dank

Indisch Militair Tijdschrift | 1883 | | pagina 336