IV. Citadel Antwerpen-, 6 Augustus 1831. Veol tijd heb ik niet u te schrijven, alleen meld ik u, dat ik gisteren hevig aan den klop ben geweest. Er was een bataillon bij elkander gezocht over het geheele garnizoen, waaronder ik behoorde. "Wij hebben eenen uitval op het dorp Kiel in de loopgraven gedaan, en 24 stukken vernageld, verscheidene magazijnen vernield en alles in brand gestoken. De kogels regenden om do ooren dat het liefhebberij was. De batterijen werden stormenderhand genomen, en do brigands den kop in geslagen. Ik heb mij zeer goed geamuseerd. Het speet mij maar dat het niet langer duurde. Wij hebben 7 gevangen gemaakt en behalve die wij doodgeschoten hebben nog wel 20 don kop in geslagen. Wij hebben slechts 5 dooden en 37 geblesseerden. Hot wondert mij dat ik er ook niet bij ben, want een brigand dien ik op de punt van de bajonet had spartelen schoot zijn geweer mij langs do ooren af. Zend mij toch spoedig wat geld, want de vaart is open. Wij hebben over het kwartier uur land gewonnen, en de vloot heeft 4 brikkon gevan gen. Hu is het 3 dagen wapenstilstand. Vaarwel, zend mij met om gaande post geld, een gulden of 4 a 5. Uw LIEFHEBBENDE ZOON. V. Citadel Antwerpen, 11 Augustus 1831. Lieve Mama Ik heb in goede gezondheid het geld. en de pijp van UEd. ontvangen. Ik dank UEd. daar hartelijk voor. Veel nieuws is hier niet, wij hebben het land om de citadel onder water gezetook is de dijk aan de overzijde, namelijk in Vlaanderen, doorgestoken. De vijand is tot 300 ellen van het glacis moeten terugtrekken, waardoor het dorp Kiel geheel aan ons gevallen is, met eene menigte pachthoeven en boerderijen. De eerste dagen na den uitval aten wij overheerlijke Belgische groenten, die hier

Indisch Militair Tijdschrift | 1883 | | pagina 338