32!) halen en kool snijden, vaten wasschen enz., en dat gaat mij nog niet heel handig af, want meestal vergeet ik om het zout hij het eten te doen. Heden hebben wij nog twee fournuizen laten metzelen. Op do Schelde passeeren gedurig schepen onder Engelsche vlag, en die zeilen dan al op en neer van Dendermonde naar Antwerpen. De laatste uitval heeft mij zeer veel pleizir gedaan en wij allen verlangen niets liever dan nog meer kogels te hooren fluiten. Trouwens dit hooren wij alle dagen bijna, wan neer wij buiten de citadel op de voorpost liggen, alwaar onze posten nevens die van den vijand staan. Laatst had ik de wacht op een dei- bastions, en des morgens om 4 uren begonnen de Belgen op eens op mijne schildwachten, die toen op de borstwering liepen, te vuren. Ik gaf dadelijk last om van de borstwering af te gaan, om te zien, of zij daar door met vuren zouden ophouden, maar toen dit niet hielp liet ik terug vuren door welk vuur, en door dat van meer onzer naburige wachten nog een officier en vijf man zijn nedergelegd. Een onzer flankeurs stond ze keren dag op schildwacht, op een voorpostdit noemen wij vedette. Toen kwam er een hoofdofficier van do Belgen bij hem, en vroeg of hij niet blijde was dat de oorlog gedaan was (want toen sprak men zoo) en dat wij allen weer broeders waren, waarop hij tot antwoord kreeg: Neen, hij was niet blijde, want hij was jager van ambacht, en had nu goede ge legenheid om het wild in den snelsten loop te leeren schieten, waarin hij zich goed oefenen kon, op de Brabanders (deze liepen namelijk overal weg bij den uitval, behalve het laatste uur.) Vaarwel, enz. VII. Citadel Antwerpen, 29 Augustus 1831. Lieve Mama Het verwondert mij, lieve Mama, dat ik nog geenen brief van UEd. ontvangen heb, daar ik toch reeds twee brieven achtereen aan U geschreven heb. Ik hoop niet dat zij zijn weggeraakt. Ik heb UEd. in elk derzelven goed nieuws gemeld, namelijk dat ik tot officier voorgedragen ben. Hoe gaat het te huis, met U en de kleine familie; verlangen de zusjes niet naar mij En hoe gaat het met Jan Hier is alles op den ouden voet. De vaart voor onze vlag die, zoover de stad Antwerpen betreft, niet voorbij de stad Antwerpen mogt, is nu weer open en gisteren zijn weer 10 schepen

Indisch Militair Tijdschrift | 1883 | | pagina 340