380 grappig, maar helaasnooit opgevolgd voorschrift, op welke wijze de plaatselijke Adjudant des morgens na afloop der parade de orders moet uitgevende bekende „omgekeerde kring-manoeuvre" blootshoofds en toch met gepresenteerd geweer! Waarlijk ik ben niet wraakzuchtig, maar toch zoude ik gaarne zien, dat de Bureaucraat die deze vijfde, geheel herziene druk voor het Indische Leger bezorgd heeft, eerst geneeskundig werd onder zocht, en, wanneer de hersenen in orde bevonden werden, hij tot straf verpligt werd eene zesde, geheele herziene, en thans indedaad in Indië bruikbare uitgave te bezorgen, en daarvan aan elk troepen- officier één exemplaar ten geschenke aan te bieden Onze militaire Wetboeken, waarmede wij, vooral hier te Willem I, voortdurend te maken hebben zijn reeds door Ministers en Volkver tegenwoordiging ten regte gebrandmerkt, als een ware schande voor den tegenwoordigen tijd. Na langwijlige beraadslagingen, naeinde- looze discussien zijn dan ook ten langen leste onlangs in Nederland nieuwe militaire strafbepalingen vastgesteld.Mogten zij Indiëvfel- dra bereiken Onze exercitie reglementen zija onvolledig en onpractisch in Neder land worden ze dan ook reeds weder herzien; onze Tirailleurschool b. v. is in het I. M. T. reeds op meesterlijke wijze a faire genomen, door den tegenwoordigen Directeur der Militaire School te Meester- Cornells, Kapi tein Rinkde vigerende Algemeene voorwaarden voor het houden van aanbestedingen waarmede elk troepen-officier nagenoeg dagelijks te maken heeft bij de keuring en het ontvangen van levensmiddelen, b. v. rund-en varkenvleesch, rijst, koffij, brood enz., zijn zeer slecht. Op vereerende uitnoodiging van hooger hand is dit juist dezer dagen in de wetenschappelijke bijeenkomsten der officieren van het 2e Depot-Bataillon aangetoond, op onomstootelijke practische, logische wijze aangetoond en een ieder duidelijk gemaakt, door den len Luite nant Outvens van dit garnizoen. En, zóó konden wij voortgaan. Wanneer nu voortdurend wordt verlangd: eene stipte opvolging der bestaande voorschriften en reglementen, en die reglementen en voorschriften blijken in hare toepassing ten deele totaal onuitvoerbaar, b. v. Garnizoens en Inwendige Dienst, ten deele bepaald slecht en

Indisch Militair Tijdschrift | 1883 | | pagina 391