461 - Alle officieren dragen dezelfde uniform, behoudens de distinctieven van den rang. De 3e of laagste klasse der luitenants dient bij de infanterie, de 2e klasse bij de cavalerie en de 1° bij de artillerie. Alvorens kapitein te worden, heeft men dus bij de 3 wapens gediend. Yan de kapiteins dient de 2(' klasse bij de infanterie en de hoogste klasse bij de cavalerie, respectievelijk als compagnies- of eskadronscom mandant. Tot commandant (hoofdofficier) bevorderddient de 2C klasse als bat terij-, de andere klasse a.ls bataljonschef. De batterijcommandanten wil de schrijver dus tot officier-supérieur verheven zien. De bevorderingen geschieden over het gansche korps officieren, zoodat tusschen infanterie-, artillerie-, en cavalerieofficieren voortaan geen verschil in promotie zal aanwezig zijn. De genieofficieren [niet die bij de mineurs en sapeurs], officieren van gezondheid, apothekers, paardenartsen en kwartiermeesters worden bij de hulpdiensten van het leger, ingedeeld. Het schijfschieten door officieren in de verschillende Europeesche Legers. In Engeland en Noorwegen moeten alle jonge officieren dezelfde schiet oefeningen als de recruten doorloopen. In België schieten de le en 2e Luitenants ieder 40 patronen op onbekende afstanden, onder leiding van den bataljonscommandant. In Zweden doet ieder officier 8 schoten, nader te regelen door den Regimentscommandant. In Denemarken verbruikt ieder officier 50 patronen voor het voorberei dend schieten, het vuren daarna op 700 en 800 M. en ten slotte (met het standvizier) op 400 M. In Italië maken- de subalterne officieren ieder jaar de vooroefeningen en het gewoon individueel vuur mede. In Rusland doorloopen de officieren ieder jaar den schietcursus, onder leiding hunner bataljons- en regimentscommandanten. In Frankrijk zondert men voor de officieren een zelfde aantal patronen af als voor de onderofficieren en manschappen, met welke patronen even wel de officieren schieten kunnen op de wijze als hun goeddunkt. Voor de luitenants- en kapiteins-adjudanten is het verplichtend 36 revolverschoten te doen, op eene nader door hoogerhand aan te geven wijze. In Duitscliland schieten de subalterne officieren bataljons-, dan wel re-

Indisch Militair Tijdschrift | 1883 | | pagina 472