486 Bekend is het, dat gepasporteerde en gegageerde militairen zich vrij spoedig in burgerkleeding steken; velen zijn daarvan reeds voor zien vóór dat ze den dienst verlaten hebben. De hun medegegeven militaire kleeding wordt verkocht. "Wanneer op een of andere wijze de positie van den man verandert, wordt ingeleverd, alles wat hem niet meer toekomt, of ontvangen alles, waarop hij recht verkregen heeft. Bij overlijden, desertie, enz. wordt alles ingeleverd, wat hij heeft achtergelaten. Enz., enz. Ten einde zooveel mogelijk te voorkomen, dat de officier van kleeding genummerde kleedingstukken moet opbewarengaat de compagniescommandant na, in hoeverre hij, door voorafgaande ver wisseling bij de compagnie, geheel onbruikbare voorwerpen zou kun nen inleverendeze kunnen alsdan zoo spoedig mogelijk worden vernietigd. Telkens wanneer de officier van kleeding dit, met het oog op den voorraad, noodig acht, vraagt hij eene commissie, die ten over staan van den korpschef al de tot vernietiging voorgedragen voor werpen inspecteert en, bij onbruikbaarbevinding, onmiddellijk ver brandt. Yoordeelen. le. Een zeer eenvoudig tarief, met afdoende controle op de ver strekkingen en inleveringen. Dat die controle op het thans bestaande veel te wenschen over laat, blijkt vrij overtuigend uit een in October 1882 bij de korp sen ontvangen schrijven van den Hoofd-Intendant, waarbij werd medegedeeld, dat, ondanks de strenge bevelen, gegeven bij zijne cir culaire-missive van Juli 1878, hem uit eene van de Algemeene Rekenkamer ontvangen Nota van bedenkingen betreffende het be heer der garnizoens-kleedingmagazijnen was gebleken, dat na dien tijd nog veelvuldige onrechtmatige, dubbele ja zelfs eene enkele maal drievoudige verstrekkingen van kleeding en uitrusting hadden plaats gehad.

Indisch Militair Tijdschrift | 1883 | | pagina 497