- 487 2e. Besparing voor het Gouvernement, dat, met uitzondering van enkele stukken, voor de behoefte thans te veel kleeding verstrekt. 3e. Alle aanteekeningen omtrent verstrekkingen kunnen verval len, evenzoo de kleedinglijsten van pelotons-, sectie- en escouade- commandanten en de extracten daaruit. 4". De bagage van den militair blijft binnen de grenzen van kleedingtasch en ransel. 5e. Eene aanmerkelijke besparing van schrijfwerk, vooral te velde van belang. (Recepissen, ontvangst- en inlevering-, zoomede indemniteitsta- fen vervallen). 6e. Reclames omtrent verstrekkingen, thans zoo veelvuldig, zul len hoogst zeldzaam zijndie over de jaartallen der verstrekte voor werpen natuurlijk geheel verdwijnen. 7e. De soldaat zal minder verplicht zijn, kleeding op schuld te ontvan gen, daar voor bijzondere omstandigheden de draagtijd van enkele kle dingstukken te lang berekend is, b. v. kapotjas, en van sommige de ver strekkingen in onvoldoende hoeveelheid plaats heeft, b. v. schoeisel. 8e. Ieder man is bij indiensttreding dadelijk voldoende uitgerust, wat met het tegenwoordig tarief niet het geval is. Nadeelen. le. De soldaat derft de halve geldswaarde, die hem thans wordt uitbetaald, als hij op de ver strekkingstijdstippen voldoende kleeding heeft. Hier tegenover staat voordeel No. 7, en ook dat reparatiën aan schoeisel, enz. ten laste van den Lande komenkwade praktijken van oude soldaten, die, kort vóór de uitreiking der vernieuwingen, voor spotprijzen van onervaren jeugdige militairen goed opkoo- pen, om de halve geldswaarde van kleeding in handen te krij gen, zullen niet meer voorkomen het goedverkoopen onderling zal verminderen, zoo niet geheel op houden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1883 | | pagina 498