527 Overwegende, dat casu in geen enkel opzicht den krijgsraad eenige termen zijn voorgekomen, om verzachtende omstandigheden toe te passen Gelet op de artikelen 99 en 100 van het Crimineel "Wetboek voor het Krijgsvolk te Lande en de artikelen 204208 van de Rechtspleging bij de Landmacht Rechtdoende In naam en van wege den Koning! Verklaart den beklaagde Eberle, Algemeen Stamboek No. 13175, schul dig aan Bfeitelijke insubordinatie'''' en insubordinatie door woorden Veroordeelt hem deswege tot de straf des doods met den kogel, met bepaling dat deze straf te Klatten zal worden ten uitvoer gelegd, ten einde aldaar, waar het misdrijf heeft plaats gehad, tot een afschrikwek kend voorbeeld te strekken; Verwijst hem in de kosten van het rechtsgeding. Aldus gedaan en gewezen te Willem I, op heden Maandag den zesden November 1800 twee en tachtig, door ons enz. Het Hoog Militair Gerechtshof van Nederlandsch-lndië: Gezien het vonnis van den krijgsraad te Willem I, van don 6on No vember 1882, waarbij Wilhelm Eberle, Algemeen Stamboek No. 13175, oud 25 jaren, geboren te Einsiedeln Zwitserlandlaatstelijk dienende als fuselier bij het strafdetachement te Klatten, is schuldig verklaard aan„fettelijke insubordinatie en insubordinatie door woordenen des wege veroordeeld tot de straf des doods met den kogel, met bepaling dat deze straf te Klatten, zal worden ten uitvoer gelegd, ten einde aldaar, waar het misdrijf heeft plaats gehad, tot een afschrikwekkend voorbeeld te strekken en in de kosten; Nog gezien de stukken van den processe; Gehoord den Advocaat-fiscaal voor de Land- en Zeemacht in Neder landsch-lndië, in zijne schriftelijke consideration en advies; Rechtdoende In naam en van wege den Koning! Confirmeert het voorschreven vonnis, om naar zijn inhoud behoorlijk ter executie ter worden gelegd. Aldus gedaan en gearresteerd op heden Vrijdag den twee-en-twintig sten December 1800 twee en tachtig, bij enz.

Indisch Militair Tijdschrift | 1883 | | pagina 538