532 inrichting aan het geweer is, zijn de kartons, die ieder 6 patronen bevatten en door een lederen riempje aan de knoopen der tunique bevestigd worden. Alle patronen kunnen op deze wijze verpakt worden en, er gebruik van makende bij eene goede bloksluiting, verkrijgt men eene snelheid van vuren, die men nog met geen enkel repeteergeweer noch snellader heeft bereikt. Het repeteergeweer-Hotchkiss is vervaardigd door den wapen fabrikant te Parijs, die ook de revolverkanonnen Iiotchkiss voor de Fransche Marine vervaardigde. Hoewel het geweer-Hotch kiss vrij solide is en vele goede hoedanigheden heeft, hebben de slechte alweder de meerderheid. Het geweer en de sluiting zjjn eenvoudig en duurzaam; de huls verwijdering is goed en de behaudeling is gemakkelijk. Daarentegen heeft het de gebreken te zijn: grendelsysteem; de as van het magazijn ligt niet in de richting van de as van den loop. Het magazijn bevat maar 5 patronen. De zekerheidsrust bleek bij proeven te Cherbourg groote bezwaren bij de behandeling op te leveren. Een gebrek aan de repetitie-inrichting maakt het geweer als achterlader schot voor schot eveneens onbruikbaar Zooals uit de teekening (fig. 1) is te zien, is de werking zeer een voudig en spelen de trekker met stang F, zekerheidsrust Gf en trek- kerveer II daarbij de voornaamste rol. Door op den trekker te drukken verlaat het uiteinde van de stang den haan, waardoor de slagpin door de spiraalveer wordt vooruit gedreven en de ontbranding plaats heeft; tevens komt de volgende patroon vrij en plaatst zich tegen het beweegbare sluitstuk. Door het sluitstuk te openen, verwijdert men de ledige huls; en de patroon, die vrij is gekomen, wordt door de spiraalveer van het magazijn in de kamer geschoven. Het vuren bestaat dan ook slechts uit 3 bewegingen. De eersteop den trekker drukken de tweedesluitstuk openen en de derdesluitstuk dicht doen. Het eerste geweer werd in 1877 vervaardigd, doch is daarna gewijzigd en in 1878 werd het beproefd door eene commissie te Cherbourg.

Indisch Militair Tijdschrift | 1883 | | pagina 543