556 Deze physiologische en medische waarneming ten aanzien van rijstetende volkeren geeft den Nederlander weinig illusiën in zake de rasveredeling van den inlander bewoner van den Oost-Indischen archipel, terwijl de leger-oeconoom uit een en ander de gevolgtrekking kan maken, dat het aan den Inlandsclien soldaat toegestane, sobere ration vleesch niet onder de luxe-artikelen mag worden gerangschikt. Deze sprokkeling, men vergeve ditmaal eens onzen eigenwaan, is er eene, om er eens klimaatsekietende over te pikeren, zonder zich overdrach telijk gesproken te kleeden in een eng, nu juist militairen rok. BRIEF AAN DE REDACTIE. (Reglement op den Inwendigen Dienst.) Mijnheer de Redacteur Is het steeds onaangenaam, wanneer men verkeerd begrepen wordt, nog onaangenamer is het, wanneer men zich denkbeelden ziet toedichten, welke men in de verte zelfs niet huldigt Toch zou die onaangename gewaarwording, welke zich van mij meester maakte, bij de lezing van C. Senior's artikel, getiteld: „Ook eene „„Nalezing"", en voorkomende in No. 2 van dit Tijdschrift, mij niet weerhouden hebben, hem te repliceeren. Doch, de minder heusche wijze, waarop hij mij bestrijdt, heeft mij, na rijp beraad, van een antwoord doen afzien. Liever zwijg ik, dan op dezelfde wijze polemiek te voeren. Yoor die „puimsteen-" en „poetskurk-" conclusie kan ik slechts mijne schouders ophalen Nogmaals heb ik mijn artikel, in No. 10, jg. 1882 voorkomende, aan dachtig herlezen en de conclusie was Quod scripsi, scripsi. Hoogachtend, enz. SÖBAT BETOEL.

Indisch Militair Tijdschrift | 1883 | | pagina 567