624 - onderste en achterste gedeelte, waardoor de loop bij de kamer open komt, terwijl bij de sluiting de draaiing van den afsluiter in omge keerde richting plaats heeft, door den druk teweeggebracht door den hefboom op het boveneinde van den afsluiter. In eene opening van den afsluiter bevindt zich de slagpin C, welke opening zoodanig gemaakt is, dat de slagpin zich slechts zóó veel als hoogstnoodzakelijk is voor- of achteruit kan bewegen. Aan de voorzijde van den afsluiter is bovendien de patroontrekker bevestigd, terwijl er aan die zijde tevens twee rondloopende gleufjes zijn aangebracht, ter bevordering der gaswegvloeing naar voren, indien een patroon mocht blijken niet gasdicht te zijn afgesloten. De ■patroontrekker draait, evenals de afsluiter, om denzelfden bout A als as, en omvat de onderste helft van den patroonrand; hij werpt de patroon uit tengevolge van den schok, op het eene einde teweeg gebracht door het aansluitende gedeelte van den afsluiter. Do slagpinin den afsluiter gelegen, ontvangt den schok van den haan; de slagpin draait daarbij om eene stift D, in den afsluiter be vestigd, en door den stoot op de capsule heeft de ontbranding plaats. Bij de opening heeft dezelfde draaiende beweging plaats, doch in omgekeerden zin, ten gevolge van den druk van den hefboom op liet onderste deel van de slagpin. Door de kleine ruimte aan de slagpin gelaten, om zich voor- of achterwaarts te bewegen, is men uitstekend verzekerd tegen gas- ontsnapping. De hefboom onder den beugel dient tot het in beweging brengen van den sluittoestel; hij draait daartoe om den tweeden bout B en door den druk, dien hij op den afsluiter teweegbrengt, heeft de beweging der deelen ia de gewilde richting plaats. De hefboom dient tevens tot bevestigingsplaats voor den haan, kromt zich aan de andere zijde om den beugelkrop, en eindigt aan dat einde in een gegraveerden knop, waartegen men moet drukken, om den hefboom te doen wentelen. Opdat, tot het doen wentelen van den hefboom, eenige kracht noodig zij, is er een veer met knop aangebracht, waarvan de knop in eene opening, daartoe in den beugel- krop gemaakt, ingrijpt. Om den hefboom te doen wentelen, moet men de spankracht van die kleine veer overwinnen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1883 | | pagina 635