634 der eerste, tweede, derde of vierde klasse; in het bijzonder in acht ne mende, dat de toekenning der derde of vierde klasse aan onderofficieren, matrozen en soldaten zoodanig geschie de, dat diegene, welke eene daad van uitstekende dapperheid heeft bedre ven de vierde klasse bekome, doch de derde klasse alleen verleend worde aan hem, die bij uitstekende dapper heidbijzonder beleid zal gevoegd hebben. .\rtikel 14. De verheffing tot Ridder of bevor dering in de Orde wordt altoos aan het Kapittel meegedeeld; zij zal ook op de orde der armee of vloot en door de Staatscourant worden be kend gemaakt, met aanwijzing van de daad, waarvoor deze eervolle be looning is toegestaan. Tevens zullen daarbij de namen en kwaliteiten wor den opgegeven van diegenen, welke de verklaring ter staving van het verrigte hebben afgelegd. Artikel 22. De onderofficieren, soldaten en ma trozen bekomen de decoratie uit han den van den bevelhebber van hun korps of schip, het geheele korps onder de wapenen, of wol de equipa- gie op het dek vereonigd zijnde, bij welke gelegenheid de kommande- rende officier eene gepaste aanspraak aan den gedecoreerd wordende doet, en eene andere aan het gezamen lijke korps ter aanmoediging, om meerdere eereteekens te> verdienen. gedrukt, dat een uitstekend dapper onderofficier, matroos of soldaat, zoo dra deze tevens bijzonder beleid heeft ten toon gespreidde derde klasse der orde behoort deelachtig te wor den een voorschrift, dat in de laatste halve eeuw buiten toepassing is geblevenal heeft het niet aan gelegenheid om het wèl toe te passen ontbroken. Artikel 14. Yan het bepaalde bij den laatsten volzin wordt tittel noch jota opge volgd. Artikel 22. In de werkelijkheid geschiedt de uitreiking niet door den Korps-, doch door den Afdeelings- of Geweste lijken Militairen Commandant, althans wanneer de uitreiking plaats heeft in de residentie van laatstgenoemde autoriteit. Dit artikel opvolgende, zoude b. v. een soldaat, in Balang-Nipa in gar nizoen, tot het ontvangen eener de coratie, de 142 paal lange reis naar Macassar dienen te doen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1883 | | pagina 645