635 Artikel 24. De officieren ontvangen het Ordes- teeken uit handen van den Generaal of Admiraalhet leger, de vloot of de afdeeling kommanderende, altoos met een gedeelte troepen onder de wapenen en met gepaste aanspraken als boven. Artikel 28. Bij alle uitreikingen van decora tion, hetzij door Generaals, Admiraals, Chefs van korpsen of Kommandanten van schepen, zal dadelijk na de over- gifte der decoratie, diegene, die het Ordesteeken ontvangen heeft, de ac colade van de aanwezige Bidders ont vangen. De onderofficieren en sol daten altijd van de officieren tot de zelfde of tot hoogere klassen in de orde behoorendeen de officieren van hunne gelijke of hoogere in de Orde. Artikel 36. Een ieder, die de eer heeft tot de Militaire Willemsorde te behooren, zal altijd in het openhaar met het Ridderteeken verschijnen, 'het groote lint evenwel wordt niet dan in gala boven den rok gedragen. Wy cursiveeren. Artikel 24. M. a. w.wordt de commandant van het 8e Bataljon Infanterie ge decoreerd, dan zal die hoofdofficier het Ordeteeken te Semarang uit handen van den Afdeelingseomman- dant moeten ontvangen of wel zal deze laatste autoriteit zich daartoe expresselijk naar Kedong-Kebo dienen te begeven. Om dezelfde reden zal een 2e Lui tenant, te Tjilatjap in garnizoen, eventueel de zeereis via Batavia naar Semarang moeten onderne men, dan wel omgekeerd de Com mandant der 2e Militaire Afdeeling op Java deze reis heen en weer moeten doen. Artikel 28. Herhaalde malen zagen wij, dat onderofficieren en soldaten de ac colade ontvingen ook van de gede coreerden beneden den rang van of ficier. Wij kunnen trouwens niet bevroeden, waarom zulks niet zou mogen plaatsvinden, zoo niet de letter van het voorschrift zich er tegen verzette. Artikel 36. Een ridder van de Militaire Wil lemsorde zal zich dus nimmer in het openbaar vertoonen zonder het Ordeteeken, hetzij hij in burgerklee- ding dan wel in uniform is, onver schillig of hij gaat schijfschieten of paradeeren.

Indisch Militair Tijdschrift | 1883 | | pagina 646