- 641 - bijbrengen, om meer gebruik te maken van liet granaatkartetsvuur, dat in de terreinen voornoemd een zooveel grootere uitwerking dan dat mot granaten met schokbuizen heeft. A BB. Soldaten-klachten. Afwijking van de voor schriften. Bezuiniging. De soldij en de voeding van den Nederlandsch-Indiscben militair, in vergelijking met die van andere legers, is voldoende. Klachten daarom trent zouden dus niet mogen worden aangehoord. De soldij echter wordt verminderd en de menage minder goed dan zij kon wezen, door den soldaat uitgaven te veroorzaken en betalingen ten laste van de menage te brengen, welke niet mogen geschieden en, zoo zij al noodzakelijk zijn, moesten worden gebracht ten koste van den' lande. Hoewel is voorgeschreven, dat kleeding en equipement gedragen moeten worden zóó als die uit de magazijnen worden ontvangen, doen vele korps commandanten stroppen om veldflesschen dragen en riempjes op den ransel de soldaat moet die uit eigen middelen aanschaffen en vernieuwen. Dit is onbillijk en in strijd met de voorschriften. Waarom wordt er geen traan verstrekt voor schoenen, terwijl men den militairen beveelt, hunne schoenen met traan dof te houden? Men vindt dientengevolge betrekkelijk groote sommen ten laste der menages gebracht, waardoor de menagerekening zeer wordt gedrukt. Waarom wordt er geen was en smeersel voor ledergoed verstrekt en verf om te nummeren? terwijl een en ander toch volgens de voorschriften moet gebruikt worden. Waarom wordt er alleen voor de geweren in rustkamers olie en was verstrekt? terwijl geweren, die bij allo weersgesteldheid gebruikt worden, toch ook onderhoud eischen. Gr. Ancienneteitsdata der aspiranten militaire ambtenareninstructeurs stokkeknechts, provoostgeiveldigers en betaalmeesters. Nog altijd is do bepaling der Algemeene Order N° 69 van het jaar 1878 van volle kracht, dat de tot eene der bovengenoemde betrekkingen aanbevolen militairen volgens hunnen aneienneteitsdatum in het aanbe- velingsregister zullen worden geplaatst.

Indisch Militair Tijdschrift | 1883 | | pagina 652