OVERZEESCHE SPROKKELINGEN. Door EEN VERLOFGANGER. De soldaat in het Engelsche Leger. De Luitenant-Generaal Sir G arne t Wol seley heeft korten tijd vóór de aanvaarding van het commando in Egypte, een soldier''s pocket-book in druk doen verschijnen, waarin o. a. het navolgende te lezen staat: «Krijgslieden, in het bijzonder oude soldaten, zijn in den regel knorre potten. De zelfverloochening, die in den militairen dienst zoo hoog nood zakelijk is, heeft een veiligheidsklep noodig, die de soldaat in „a good growl" vindt. De beste en trouwste dienaren zijn dikwijls de grootste mopperaars. De zucht tot mopperen behoort evenwel bij jeugdige officieren beteugeld te worden, omdat, zoodra deze gaan knorren, weldra de soldaten in koor volgen, dat al te luidruchtig zoude worden. Maak intusschcn een soldaat hoovaardig op zijn stand en doe hem ge- looven, dat zijn dienstplichten de voornaamste zijn, die een mensch kan te vervullen hebben. Leer hem de burgerplichten versmaden. (1) Wijd vooral uwe aandacht aan zijne kleeding, die van veel meer ge wicht is dan burger-staatslieden wel gelooven. Hoe netter de uniform is, des te hoóger de militair bij de vrouwen in aanzien stijgt en als een uitvloeisel daarvan zijn gevoel van eigenwaarde zal ontwikkeld worden. Toen men de uniform van het leger in Madras wilde veranderen, ontspon zich een soldatcnopstand te Veil ore. De Hertog van Wel lington placht te zeggen, dat velen zijner beste officieren onder de grootste dandies moesten gerekend worden." He must be taught to despise all those (the duties) of civil life.

Indisch Militair Tijdschrift | 1883 | | pagina 655