BOEKAANKONDIGING, Internationale Revue über die gesamm- ten Armeen und Flotten. Herausgegeben von Ferd. v. Witzleben-Wendelstein. Er- ster Jahrgang. Erstor und Zweiter Band. BerlinVerlag von Otto Janke. 1883. Van bevriende liand ontvingen wij een tweetal maanden geleden, ter lezing en aankondiging in het Indisch Militair Tijdschrift, den eersten Band van de te B er 1 ij n in druk verschenen Internationale Revue ÜBER DIE GESAMMTEN ARMEEN UND FlOTTEN. Het doel, met de uitgave van dit nieuwe militaire maandschrift beoogd, is het voldoen aan eene in den laatsten tijd meer en meer gevoelde be hoefte aan een centraal orgaan voor de belangen van het krijgswezen te water en te land; aan een repertorium voor vraagstukken van allerlei aard op militair wetenschappelijk gebied. Om aan dit doel in alle op zichten te kunnen beantwoorden, heeft de kundige Redacteur zich de medewerking verzekerd van een tal van militaire schrijvers van naam in Duitschland, Oostenrijk, Rusland, Frankrijk, Engeland, Zwitserland en Italië, Voorzeker zou het voorbarig genoemd moeten worden, zoo wij reeds nu, na de lezing van dien eersten en den dezer dagen ook ontvangen tweeden Bandelk van 7 afleveringen, een oordeel over dit jeugdige mi litaire orgaan zouden willen uitspreken. Dit is dan ook geenszins ons plan; alleen wenschen wij getuigenis af te leggen van onze ingenomen heid met den zeer belangrijken inhoud dezer beide eerste Bande en van de belangstelling, waarmede wnj daarvan kennis namen; het tijdschrift daarbij tevens warm aanbevelende bij onze lezende kameraden van het Indische Leger, die in deze nieuwe Revue ongetwijfeld zeer veel zullen aantreffen, wat hunne aandacht overwaard is. Aanvankelijk was het ons voornemen, hieronder eene korte, zakelijke opgave te doen volgen van den inhoud der beide eerste Bandeeene op-

Indisch Militair Tijdschrift | 1883 | | pagina 661