652 Russische Correspondentiën van S. Woronin, handelende o. m. over de jongste hervormingen in het Russische leger; de laatste dagorder van den Generaal Skobelewde oefeningskampen; de verandering der mi litaire gymnasia in cadettenscholen; die van de regimenten Ulanen en Huzaren en regimenten Dragonders; de reorganisatie der Rijdende Artil lerie; het groote oefeningskamp te Krasnoe Seloen de revue over de vloot te Transundvoorts nog een stuk van Russischen oorsprong over de in Rusland nieuw opgerichte Schietschool voor Infanterie-officieren, en de scholen tot opleiding van Cavalerie-officieren tot Eskadronscommandan ten en Instructeurs voor rij-onderricht bij de regimenten, en van Ar tillerie-officieren tot Batterij commandant; en een ander over de uit gebreide kennis van vreemde talen van de officieren in het Russische leger. Over de recruteering in Frankrijk en het antwoord van don Franschen Minister van Oorlog aan de Kamer van Afgevaardigden betreffende de uitkomsten der recruteering bij het leger gedurende het jaar 1881 over de laatste veranderingen in het Fransehe leger zoomede eene beoor deeling van het nieuwe Fransehe Cavalerie-reglement. Over het gebruik der Infanterie in het aanvallend gevecht, naar aanleiding van de ten vorigen jare verschenen brochures, getiteld: „Die Schlacht" en „Neue Studie fiber Verwendiug der Artillerie in der ge- geplanten Angriffsschlacht". De „compagnies mixtes", gebruikt in den oorlog van Frankrijk in Tunis. Een opstel, waarin antwoord gegeven wordt op de vraag, op welke wijze de Veldartillerie den beslissenden Infantorieaanval moet onder steunen. Over eene rationeele wijze van oefening der Cavalerie in den velddienst, door den Majoor Graaf Von Geldern, en een tweede stuk over ditzelfde onderwerp, getiteldhet gebruik en de oefening van Cavalerie, door den Ritmeester Martial Bianchi d'Adda. Een zeer interessant opstel met uitgewerkte voorbeelden over den vestingoorlog op de kaart (vestingkrijgsspel) als middel tot oefening in het nemen van maatregelen en beschikkingen bij den aanval en de ver dediging van vestingen. Het spoorweg- en telegraafregiment in Oostenrijk. Het gebruik in de toekomst van den telephoon in den veldoorlog. Over bevloering van kazernes en militaire gebouwen, door Dr. Albert Michaelis. Een opstel over de Zwitsersche levende strijdkrachten en hare eigenaar-

Indisch Militair Tijdschrift | 1883 | | pagina 663