653 digheden, en een tweede, besprekende bet vraagstuk der Zwitscrsclie weer- en verdedigingsmiddelen. Een drietal artikelen over de legerorganisatie in Zweden, waarvan het eerste tot titel draagt: „eene tweehonderdjarige legerorganisatie", het tweede„het nieuwe project voor de reorganisatie der levende strijd krachten in Zweden" bespreekt en het derde„de commissoriale voorstellen tot reorganisatie van het Zweedsche leger" ten onderwerp heeft. De inrichting en samenstelling van de Marine-Departementen en Ad miraliteiten der groote Zeemogendheden van Europa en Amerika, door den Yice-Admiraal Von Henk. Beschouwingen over de waarde van pantserschepen, door SpiricLion Gopcevic. Over de waarde van torpedobooten voor de verdediging der Duitsche kusten. Over de leidende gedachte bij de samenstelling en ontwikkeling van een rationeel marinestelsel. De Internationale Revue verschijnt maandelijks in afleveringen van 7 vellen druks; voor Indië zal de toezending kwartaalsgewijze plaats vinden in Bande van drie afleveringen. De prijs van den jaargang be draagt slechts 24 Mark (f 14.50 Ned. Cour.) Besluiten wij onze aankondiging met de nieuwe Revue nogmaals ten zeerste aan te bevelen, vooral ook voor leesgezelschappen en bibliotheken, die er prijs op stellen hunnen lezers goede, degelijke, wetenschappelijke werken aan te bieden; en niet het minst voor de Garnizoensbibliotheken, waaraan toevoeging van verscli bloed zeker niet ten kwade zal komen en dan ook door velen wordt gewenscht. X. Prospectus van: Het Crimineel Wet boek en het Reglement van Krijgstucht o f Discipline voor het Krijgsvolk te Lande, gewijzigd overeenkomstig de Ko ninklijke besluiten van 13 October 1882r Nos. 26 en 27 (Indisch Staatsblad 1883, Nos. 54 en 55), met aanteekeningen op de artikelen, welke thans nog verklaring behoe ven, door Mr. F. C. H. Lorch, Auditeur- Militair bij den Krijgsraad te Willem I. Nagenoeg ieder officier, die zitting heeft gehad in een krijgsraad, zal

Indisch Militair Tijdschrift | 1883 | | pagina 664