69 bepaling der hierboven aangehaalde voorschriften der onteigening gevorderd. Die werken dienen in het belang der landsdefensie. En alles wat tengevolge daarvan, in oorlogstijdop die gronden vermeld wordt, kanmaar niet moet vergoed wordenwant elk land en elk eigendom daarin is bezwaard met den last der defensie. Dat eischt het nationaal belang, en wie zich door allerlei beletselen, van weikon aard ook, tegen die defensie verzet, komt, ingevolge art. 6 C. W. voor den krijgsraad! Geen militair bevelhebber behoeft alsdan zelfs aan een grondeigenaar eerst te vragen, of hij zich op zijn eigendom tegen dien vijand mag verdedigen. Wordt in Indië eene vesting of ben- ting in staat van oorlog of beleg verklaard, dan weet de militaire auto riteit, dat art. 25 der „Bepalingen betreffende de verboden kringen om versterkingen, militaire kampementen, gebouwen of inrichtingen voor Ned.-Indië" luidt: „Zoodra eene vesting of versterking in staat van oorlog of beleg is verklaard, kunnen alle gebouwen of getimmerten, alle afsluitingen en alle houtgewassen, welke tijdens die verklaring binnen de verboden kringen dier vesting of versterking of van de daartoe behoorende militaire kampementen, gebouwen of inrichtingen gesteld of geplant zijn, zonder vorm van proces, op last van den militairen commandant weggeruimd worden. „Schadevergoeding wordt gegeven voor de vermelde gebouwen, getimmerten, afsluitingen of houtgewassen, welke gesteld of geplant zijn, vóór dat zulks verboden was. „Geene schadevergoeding wordt verleend, indien de vermelde ge bouwen getimmerten zijn, gesteld of geplant onder voorbehoud of be ding van wegruiming." „Het geheim der aan den post of andere instelling van vervoer toevertrouwde brieven" dus ook van telegrammen „is onschend baar, behalve op last des regters, in de gevallen bij algemeene ver ordening omschreven", zegt art. 87 B. R. Politieke of andere belan gen kunnen het gedurende 'den staat van oorlog of van beleg vorderen, Zie Indisch Staatsblad 1871, N° 181, 1874, N° 134, 1878, 135. Raadpleeg hierbij het Diiitsclie „Gesetz betreffend die Beschrankungen des Grundeigentliums in der Umgebung von Festungen", van 1871 en de daarbij behoorende instructie van 1873.

Indisch Militair Tijdschrift | 1883 | | pagina 80