75 moet wachten tot zijn tijdgenoot der cavalerie ritmeester wordt. Komt in diens promotie om overwegende redenen eenige vertraging, dan deelt ook de paardenarts in dat uitstel. Soms gebeurt het ook, dat de promotie der cavalerie al lang heeft plaats gehad, eer de paardenarts iets van de zijne verneemt. Hij zou er wellicht ook nooit iets van hebben gehoord, indien hij niet, evenals de beide laatst aangestelde paardenartsen der 2de klasse, per request, het Gouvernement aan de hem wettig toekomende bevordering had herinnerd. Zijn dat geen verbazende onbillijkheden? Is dat geen achteruit stelling? Moet men niet een kolossalen emigratie-trek hebben, om zich voor dien dienst te willen verbinden De paardenartsen in het Nederlandsclie Leger zijn zeker er veel beter aan toe; zij zijn na 12 dienstjaren geregeld paardenarts der eerste klasse en na 4 jaren paardenarts der tweede klasse. Ware het een gezonde toestand, dan zou het hier gunstiger moeten zijn. Immers men verlaat zijn Yaderland niet, om een slechtere toekomst tegemoet te gaan. Met recht deelde een artikel over ditzelfde thema, in een der laatste afleveringen van het Indisch Militair Tijdschriftjaargang 1881, mede, dat het plicht is, om de jongelui voor onaangenaam heden te behoedenin dagbladen, zelfs op de inrichting, die hen aflevert, bekend te stellen, hoe het Gouvernement met hen omspringt. Aan het laatste is voldaan door een opstel in het Tijdschrift voor Veeartsenijkunde en Veeteelt2de aflevering, uitgegeven 5 Augustus 1882, door de Maatschappij ter bevordering der Veeartsenijkunde in Nederland. Het is wel te betreuren, dat, om een kleine billijke verbetering in iets gebracht te krijgen, zulk een weg moet ingesla gen worden. Ecne vergelijking met de overige officieren van den Geneeskundi gen Dienst leidt tot even treurig resultaat. Bij het meerendeel der officieren van gezondheid is de rang van lstc klasse, na een kort In de eerste helft van November heeft er bij de cavalerie eene promotie tot ritmeester plaats gehad. De paardenarts echter, die met den bedoelden officier in bevordering rouleerde, is tot heden nog niet aangesteld. 1 Dec. '82. Abs. Blijkens de Javasche-Courant van 15 December 1882, heeft deze promotie sedert plaats gehad, Red.

Indisch Militair Tijdschrift | 1883 | | pagina 86