INHOUD. /Het Do zi 's Legers grootste rampbladz. 1. Over de verschillende wijzen van reproductie van do topographische kaarten der Nederlandsch Oost-Indi sche bezittingen op het Topographisch Bureau te Batavia15. 166. De staat van oorlog en beleg in Indië (Vervolg. Zie aflev. No. 12, jaargang 1881)34. 137. Militaire vétérinaire dienst73. Het militair strafrecht voorheen en thans n 82. Napoleon Bonaparte en het pacificeeren van een Mo- hamedaanscli volk95. 185, 287 Nog eens: Het Reglement op den Inwendigen Dienst der Infanterie van het Nederlandsch-Indische Leger. 190. Over de krijgstucht en de middelen tot handhaving er van, voornamelijk onder een korps officieren. Ie Gedeelte. Omschrijving van het wezen en de cischen der krijgstucht. Toestand van de krijgstucht in de Romeinsche, Fransche, Duitsche, Engelsche, Oostenrijksche, Nederlandsche en Nederlandsch-In dische Legers; voorheen en thans241. He Gedeelte. Straffen, vorming en leiding der officieren. 353. Het Koloniaal Werfdepot273. Urgentie tot herziening van het „Voorschrift betreffen de de wapenen en schietoefeningen bij de Infan terie." Met een plaat292. Beschouwingen over Indische tactiek313. De mobiele artillerie in den Bosnischeu occupatie veldtocht 393. Losse gedachten over bevordering van officieren in den vreemde en bij ons404. Naar aanleiding van: „Het vraagstuk der repeteer geweren" 425. Overtocht van Nederland naar Nederlandsch-Indië en omgekeerd-432. Het proces in reclamezaken469. 629. ge van den minderen militair, het aantal zijner kleedingstukken (Tarief No. 24) en het goed- verkoopen483. De invloed van de hoedanigheid van het oog op do juistheid bij het richten (met eenc plaat). 493. Subordinatie bjj officieren504. Beschouwingen over de doodstraf met den kogel en het recht van gratie 511. Beteekenis van repeteergeweren als oorlogswapen (met eene plaat)528. Nadere beschouwingen betreffende het worpvuur der mobiele artillerie (met eene plaat)614. Het geweer Nagant (met eene plaat)623. Rechtspraak in militaire zaken. Bevoegdheid en competentie van den Militairen Rech ter. Bij gelijktijdige bemoeienis van onderscheidene krijgs raden zal het voorschrift van artikel 12 van het Reglement op de Strafvordering voor de Raden van Justitie op Java en het Hoog Gerechtshof van N. I. moeten worden gevolgd en toegepast202. Reclames. Tot wélke autoriteit zal een gearresteerde of gestrafte, die over zijn arrest of straf zich be-

Indisch Militair Tijdschrift | 1883 | | pagina 8