X Varia. VI INHOUD. zwaard acht en daarover zjjne klaohten, alvorens zich tot den krijgsraad te richten, bjj den chef van den strafoplegger wenscht in te brengen, zich moeten wenden, ingeval de straf, waarover hij reclameert, is opgelegd door den Commandant van het Leger. Reclame. Recht van verdediging van den recla mant. Provocatie. Onderscheid tussohen onge pastheid en oneerbiedigheid.Bewjjs in reclamezaken Moedwilige verwonding. Bewijs door aanwijzingen. Militaire Kryptographie Militair onderwijs in Nederland en in Nederlandsch- Indië. I. Hoofdcursussen en Militaire School II. Rogimentscursussen en Voorbereidende Scholen in Nederland. Voorbereidende Cursussen in Indië Benoemingen bij het Indische Leger van gewezen officieren der Zeemacht nader beschouwd. Naar aanleiding van: „Het votum der Tweede Kamer in zake Klejj c. 8., getoetst aan de wet". I. Overplaatsingen te beschouwen als benoemingen II. Met een kluitje in 't riet gejaagd? Het civiel en militair bestuur in Algerië Een gewichtig vraagstuk Generaal Wolseley en de Pers Twee zeer ongunstige bepalingen voor de Cavalerie officieren Indrukken van een „Baar." Tweede gedeelte. Batavia. Het leven op eene kust boot. Padang. Vertrek naar de Bataklanden. Nog eene opmerking over de zaak Kleij c. s. Krijgsschool. Indeeling der lessen gedurende cursus 188288 De „fraaie" kleeding van onze onderofficieren. Ook een „Nalezing." Eene warme aanbeveling Brieven van de Citadel van Antwerpen Tamboers of Hoornblazers? Bezuiniging en Muziek Dekkingen te velde voor de Artillerie. Het inschieten der Artillerie te velde bij de Fransohe Artillerie Vermindering van het aantal inspecties een aanbe velenswaardig middel tot bezuiniging De Oefeningen en Proeven der Indische Artillerie Ook eene „Portefeuille-quaestie" Voedings-commissiën Cjjfers zonder commentaar, getrokken uit de Naam- en ranglijst der officieren van het Koninkljjk Leger der Nederlanden en van de Nederlandsche Indien voor 1883 April 1873April 1883. le Expeditie tegen Atjeh. Het Officierspersoneel der Landmacht na tien jaren Verzekeren van geweren Eene nalezing op de Statuten van de Militaire Willems orde De bewapening van Posten Luitenants-grieven. Bezuiniging. Moraliteit Naar aanleiding van: „Overtocht van Nederland naar Nederlandsch-Indië en omgekeerd" De zundertjes tot puntgranaatkartetsen den bladz. 318. 439. 557. 573. 344. 443. 129.

Indisch Militair Tijdschrift | 1883 | | pagina 9