149 Niettegenstaande veelvuldige terreinsbezwaren kwam Logerofs ar tillerie behouden te Kef aan, en ontving de commandant van het expeditiekorps van den artilleriecommandant de navolgende mede- deeling: „Ik heb de eer te berichten, dat het 90mm materieel, door ons „naar Kef medegenomen, den onbegaanbaren weg, die deze stad met Sukarras verbindt, voorspoedig heeft afgelegd. „De moeilijkste gedeelten en steilste hellingen zijn zonder ongeluk „gepasseerd en de marsch der Infanterie is door dien der Artilleiie „niet vertraagd geworden." De colonne Logerot verliet 27 April Kefom naar Nebour bij Suk- el- Arba te gaan. De berichten aangaande den weg, bij inwo ners van Kef ingewonnen, waren zoo ongunstig, dat men besloot, alleen bergartillerie mede te voeren. Een der 90mm batterijen bleef daarom in Kef achter, terwijl de andere last ontving, naar Sukarras terug te keeren, maar zich gereed te houden, zich, op het eerste bevel daartoe, met de colonne Loge rot te Ghardiman te vereenigen. Dadelijk na aankomst te Sukarras werden in aller ijl berichten ingewonnen, hoe deze vereeniging zou zijn te volbrengen, waaruit bleek, dat zij na eenigen pionierarbeid, zoowel door de bedding van de Medjerdah, als langs den rotsweg over Mesran mogelijk zou zijn. Den len Mei werd Ghardiman bezet en den 2en ontving de batterij te Sukarras last naar Ghardiman op te rukken en daar den 5™ aan te komen. Toen de artilleriecommandant zich nader omtrent den toestand van den weg vergewiste, vernam hij van generaal De Brem en van den commandant der bergbatterij, die zoo juist dezen marsch had teruggemaakt, dat geen veldbatterij den weg in zijn tegenwoordigen toestand kon gebruiken, tenzij hij vooraf door een bataljon Infanterie en eene compagnie Genietroepen werd begaanbaar gemaakt, waartoe echter een arbeid van ruim een maand zou worden gevorderd. Wat den weg door de rivierbedding betrof, deze was zelfs voor ruiters onbegaanbaar. De artilleriecommandant had evenwel een zeer groot vertrouwen in de beweeglijkheid en soliditeit van het materieel en kende ook

Indisch Militair Tijdschrift | 1883 | | pagina 160