178 „dieser Frau Huishouster gemeinschaftlich und erhalt fiir dieselbe „eine Verpflegungsportion". En: „Die Armee hat wenig Offizierstellen, und werden diese von vornherein „von den Sölinen hollandischer Offiziere und Beambten beansprucht, die „mit Missgunst auf den Troupier blieken, der ihnen nur eine Stelle fort- „nimmt." Y. Vereenvoudiging in de bijwerking van tarieven en andere voorschriften. Niettegenstaande den langdurigen oorlogstoestand is het een feit, dat de officieren, die wat Tarieven, Algemeene Orders enz. betreft „bij" willen blijven, meer tijd behoeven om de wijzigingen aan te brengen welke telkens daarin worden gemaakt, dan om bijv. ten gevolge van promotie's het officiersboekje bij te werken. Bijna ieder officier van ons Leger weet bij ondervinding, welk een onaangenaam om niet te zeggen geestdoodend werk dat bijschrijven is. Namelijk het bijschrijven van de bedoelde verordeningen. Dat van de „Naam- en ranglijst" toch is meestal gemakkelijker en stemt ook in den regel vroolijker; niettegenstaande het weemoedig gevoel, dat zich van ons meester maakt, wanneer we een kranig soldaat of joviaal kameraad „een schrap door den neus" moeten geven, omdat liij overleden is, of om een meer verheven uitdrukking te bezigen den kraaienmarsch heeft geblazen. Het bijwerken nu van Tarieven en Algemeene Orders is sedert Meijl. zeer vergemakkelijkt. Bij de Algemeene Order No. 22 toch is eene blad zijde gevoegd, waarop de wijziging van Tarief No. 45, bij die order be doeld, in zoodanigen vorm is gedrukt, dat het, ter bijwerking van dat tarief, uitgeknipt en opgeplakt kan worden. Bij de Algemeene Orders Nos. 24, 28, 30 en 31 treft men iets derge lijks aan. Bravo! In plaats van met pen en inkt, kan men nu met een schaar en een potje Schakellijm desnoods met een beetje boeboer in korten tijd „bij" zijn. Het is ons een genoegen, deze practische verbetering te constateeren. Moge iets dergelijks steeds en op zeer uitgebreide schaal worden toegepast Eejt „Buitenposter,"

Indisch Militair Tijdschrift | 1883 | | pagina 189