- 185 Per transport f 161,60. Terwijl overal, om de bij alle andere beschaafde natiën door den Staat onderhouden militaire muziek niet te verliezen, wat de hemel verhoede, 11 /2 a 2°/0 van het traktement moet worden gestortn 2,00 Eestf 159,60. Ook meenen wij niet onvermeld te moeten laten het werke lijk klassieke dubbeltje of kwartje, dat, aangezien de geschok te financiën van den Staat het onderhoud der garnizoensbiblio theken niet toelaten, ook al door de officieren betaald moet worden. Gaat af0,15 Eest159,45. Neemt men daarbij in aanmerking, dat ieder officier te genwoordig, om op de hoogte van zijn tijd te blijven, lid van een leesgezelschap (met 5,00 contributie) dient te zijn, terwijl het lidmaatschap der sociëteit (met een maandelijksche contributie van f 5,00) moreel verplichtend is, dan komt men tot een meer juist overzicht van een luite nantstraktement dan door onderlinge vergelijking der tarieven van 1873 en 1876 te verkrijgen is. S. V. P. Een paar opmerkingen over onze exercitiereglementen. Recruten-school. De beweging: Knielen is, zonder en met het geweer, slechts als e'éne beweging voorgeschreven; dit is aldus niet aan eenrecruut te onderwijzen. Wo spreken nog niet eens van het lidmaatschap der Vereeniging tot beoefening van de krijgswetenschap, noch van abonnementen op minstens één militair tijdschrift, hetzij dan Militaire Spectator, Indisch Militair Tijdschrift, Militaire Gids of Mi litair Blad. We laten ook buiten beschouwing, dat de geïsoleerde toestand, waarin zoo menig officier verkeert, gevoegd bij lust tot studie hem verplicht, zelf werken aan te schaffen, welke anders uit een bibliotheek ter raadpleging zouden kunnen verkregen worden. Zij, die eenigen tijd bij het leger in Nederland hebben gediend, of aldaar met verlof zijn geweest, weten, dat het koopen van boeken door de officieren van dat leger tot de uitzonderingen behoort. Menig uitgever in Nederland zal u verzekeren, dat Indië het voornaamste débouché is van militaire werken; dat menig werk van dien aard niet zou zijn uitgegeven, indien men niet gerekend had op de belangstelling van de Indische officieren.

Indisch Militair Tijdschrift | 1883 | | pagina 196