186 In de eerste afdeeling staan de recruten op een gelidin de derde afdeeling op twee gelederener had dus voorgeschreven moeten zijn, hoe men van één gelid twee gelederen vormt, en omgekeerd. Compagnieschool Waarom staat hij de vuren voorgeschreven, dat de sectiecommandant en de guides vier passen achter het midden der sectie en achter het midden der halve sectiën gaan staan, dus niet in het opsluitend gelid, terwijl er verder alleen van „opsluitend gelid" sprake is. Als eene compagnie, in bataille staande, op eene harer sectiën in colonne samentrekt, beijveren de compagniescommandanten zich, spoedig den guide te benoemen, ten einde de commandanten der afdeelingen naar gelang van dien guide te doen halt houden of medemarcheeren. Waarom is dit niet voorgeschreven? Als eene compagnie op twee gelederen of met verdubbelde rotten uit de flank marcheert, marcheeren de afdeelingscommandanten aan het hoofdbij het rechtsomkeert maken staat echter niet voorgeschreven, op welke wijze zij zich weder naar het hoofd hunner afdeelingen begeven. De compagnie-schoolin Indië in gebruik, is geheel dezelfde als die, welke in Nederland gebezigd wordt, met uitzondering van het carré formeeren. Waartoe dient die onregelmatigheid? Wij geven deze vluchtige opmerkingen ten beste, nu we hebben ver nomen, dat onze exercitiereglementen eerlang zullen worden herzien. G. Worpgeschut te velde. In een artikel over „Het gebruik van lange en korte kanonnen in den Vestingoorlog" [N°. 4 van den loopenden jaargang van De Militaire Spectatorschrijft de kolonel Schneider der Nederlandsche Artillerie, dat in den laatsten tijd stemmen worden gehoord, die op goede gronden het medevoeren van getrokken mortieren te velde betoogen en het dus niet onmogelijk is, dat eerlang mortieren, in kaliber en projectiel met het kanon der veldbatterijen overeenstemmende, bij de Hederlandsche Artillerie zullen worden ingevoerd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1883 | | pagina 197