BOEKAANKONDIGING. Handleiding tot de kennis der artille rie YOOR DE CADETTEN VAN DAT WAPEN. Afdeeling tactiek. Door A. L. W. Seyffardt, Kapitein van den Generalen Staf. Hoofdstuk I. Het schieten. Tweede, omgewerkte druk. Te Bredater drukkerij van Broese Com p., voor rekening van de Koninklijke Militaire Academie. 1882'. Prijs 2.40. De beste aanleiding tot aankondiging van den tweeden druk van dit werk wordt ons verschaft door dien te vergelijken met de eerste, in 1878 verschenen uitgave. Reeds dadelijk blijkt, dat het boek eene belangrijke uitbreiding onder gaan heeft, doordien nu ook er in opgenomen is dat onderdeel van de schietkunst van den Infanterist, waarvan de kennis niet alleen voor den Artillerieofficier in enkele der betrekkingen, waartoe hij geroepen kan worden, een onmisbaar vereischte is, maar ook de basis van de weten schap van den Infanterieofficier betreffende zijn draagbaar wapen moet zijn. Zoo is in Hoofdstuk D, Be schootsiafels3 aan de schootstafels der draagbare wapenen gewijd en vindt men daar achtereenvolgens behandeld: Inrichting der schootstafels; vervaardiging der schootstafelsde schietproe ven; richthoeken; vluchthoogten; invalshoeken; bestreken ruimten en trefkansopgaven. Tevens mag niet nagelaten worden te vermelden, dat in de, het Hoofdstuk D voorafgaande, hoofdstukken A. de baan der projectielen B. de trefkans C. het meten van snelheden, vluchttijden en verheffingshoeken, overal, waar, naast de voor alle wapenen geldende algemeene beschouwingen, bijzondere uitweidingen betreffende het schot der draagbare wapenen noodig waren, die niet achterwege zijn gebleven. Deze hoofdstukken doorbladerende, vindt men op blz. 22 en 23: de afwijkingen der projectielen uit het draagbare vuurwapen, ten gevolge

Indisch Militair Tijdschrift | 1883 | | pagina 199