dienst geschikt, kan, zoolang er plaatsen open zijn, op een onder officiersschool komen. Yereischten zijn: lezen, schrijven en de vier hoofdregels van de rekenkunde. De cursus duurt drie jaren, waarna de élèves naar die regimenten worden gezonden, welke behoefte aan onderofficieren hebben. Alleen de beste élèves worden dadelijk aangesteld, terwijl alle anderen gewoon soldaat of Gefreite blijven, totdat de regimentscommandant hen bevordert. Allo leerlingen, die van de onderofficiersscholen komen, zijn ver plicht, nog vier jaren te dienenbij wijze van dankbaarheid voor de studie, waartoe de Staat hen in de gelegenheid heeft gesteld. Iedere onderofficiersschool vormt een bataljon van verschillende sterkte, verdeeld in 4 compagnieën; de drie studiejaren verdeeld over elke compagnie. Het onderwijs wordt gegeven door officieren van den troep bij de school gedetacheerd en ter beschikking gesteld van den inspecteur van het militair onderwijs. Die officieren blijven drie jaren aan die school, om de élèves ge durende den loop hunner studie te kunnen volgen. Zoo zijn bij de onderofficiersschool te Potsdam 20 officieren gedetacheerd. Men laat die scholen zooveel mogelijk onafhankelijk. Een bataljon élèves-onderofficieren exerceert niet met andere troepen vereenigd en koint slechts bij enkele groote parades met andere troepenafdeelingen onder de wapenen. Zijn de onderofficieren bij de bataljons ingedeeld, dan onderwijzen zij de oude manschappen en de recrutentheoretisch onderricht mag slechts bij uitzondering door de beste onderofficieren worden gegeven en is wijders steeds aan de officieren overgelaten. Vooral wat den inwendigen dienst betreft is de betrekking van onderofficier van groot belang. Hij is dikwijls in de omgeving van den soldaat en kan door raadgevingen en goed voorbeeld een grooten invloed op dezen uitoefenen. „II résulte de tout ceci", zegt de kolonel Kaulb ar squ'après les officiers, le corps des sous-officiers constitue l'élément principal dont depend la valeur d'une troupeaussi dans l'armée Prussienne recher- ohe-t-on avec le plus grand soin, ce qui peut contribuer a son - 2411

Indisch Militair Tijdschrift | 1883 | | pagina 260