250 - amelioration sous tous les rapports." Wordt er voor ouderofficier veel geëisoht eu vordert men van hem verantwoordelijkheid in alle opzichten over de onder zijne bevelen staande manschappen, zoowel binnen als buiten de kazerne, de militaire autoriteiten doen daarentegen van hunnen kant alles, om de positie van de onderofficieren te releveeren. leder die in het bijzonder verlangt te weten, welke waarde onder officieren vertegenwoordigen en hoe zij behandeld dienen te worden, kunnen wij aanraden te lezen Rapport sur Varmée Allemande, van den kolonel Kaulbars. Weinige officieren, aan wie commissies zijn opgedragen, dienen dergelijke rapporten aan hunne regeering in en weten met zulk eenen juisten blik het goede en het verkeerde van den te beoordeelen toestand in te zien. Hog eene opmerking van den kolonel Kaulb ars, over de vor ming van de onderofficieren sprekende: „Los premiers intéressés dans la question sont, on le comprend, les capitaines-commandants aussi les laisse-t-on toujours entièrement libres de former et de préparer comme ils l'entendent et sous leur propre responsabilité, les sous-officiers dont ils ont besoin". Duitschland voorziet dus in onderofficieren door te kiezen uit de Gefreitendoor de onderofficiersscholen, en moedigt hen boven dien aan door vrij goede vooruitzichten Ook Italië, Rusland en Oostenrijk hadden veel moeite om hun kader bijeen te houden. Engeland had er betrekkelijk het minste last mede. Onderofficier is in Engeland eene goede positie en een geheel afgezonderde stand, want geen onderofficier zal daar ooit moeite doen om officier te wor den wel wetende, dat hij toch niet met de officieren kan omgaan. Frankrijk, dat per compagnie nog een onderofficier meer heeft, als onderwijzer in het schieten, had de meeste moeite het kader com pleet onder de wapenen te houden. De voornaamste oorzaken hier van waren de hooge arbeidsloonen en de vergunning aan onderoffi cieren om officiersexamen te.doen, waarbij men niet aan bepaalde regels gehouden was, maar veel of weiöig eisehte, naarmate van de behoefte aan officieren.

Indisch Militair Tijdschrift | 1883 | | pagina 261