259 Zoodra een voldoend aantal goede onderofficieren op de kaderschool beschikbaar is, moet men, om van hunne betere opleiding geheel partij te trekken, niet hier en daar één onderofficier plaatsen, waar die ontbreekt, maar liefst bataljonsgewijze, of desnoods compagniesge- wijze, alle onderofficieren verwisselen. Één onderofficier van de kader- school bij eene compagnie zal spoedig, door de andere onderofficieren meegesleept, de betere beginselen, hem ingeprent, vergetenterwijl, indien zij allen van de kaderschool waren, zij, aan dezelfde wijze van dienen gewend, gemakkelijk onder de leiding van goede officieren de hun ingeprente methode zouden behouden. Waarom de kaderscholen gevestigd moeten zijn bij de depot-bataljons, zien we niet in. Elk ander garnizoen komt ons daartoe meer geschikt voor. Het behartigen van de belangen eener kaderschool, in verband met die van een depot-bataljon, is eene ongerijmdheid, zoolang de depot-bataljons niet beter zijn ingericht en de commandanten dier batal- ons, ten gevolge van eb en vloed van kader en recruten, nolens volens verplicht zijn, de belangen van de eene aan het andere op te offeren. Al werd ook de inrichting van de depot-bataljons verbeterd, zouden wij toch voorstanders zijn van het samenvoegen van de vier kaderscholen tot een onderofficiersschool, verdeeld in vier compagnieën, ieder onder commando van een geschikt kapitein, waarbij de noodige officieren. De directeur van eene kader- of onderofficiersschool moet onafhan kelijk zijn; een zelfstandig korps commandeeren. Daarom komt ons een bataljon voor Indië, onder een bekwaam hoofdofficier, het meest wenschelijk voor. De geringe kosten, daaraan verbonden, kunnen, waar het zulk een groot belang van het Leger geldt, geen overwegend bezwaar zijn. Directeur van de kaderschool, zooals thans onder voogdij, is eene eigenaardige betrekkingde meeste ijver en de grootste ambitie moe ten daaronder lijden. Zijne élèves zijn bij verschillende compagnieën in voeding en ad ministratie benoodigdheden, die uit de menages behooren aangeschaft te worden, moet hij van verschillende compagnieën, na ingewikkelde becijferingen, zien te ontvangen; kazerneering enz. eveneens. Straffen moet hij door middel van twee compagniescommandanten

Indisch Militair Tijdschrift | 1883 | | pagina 270