263 luitenants en vooral de kapiteins tijd in overvloed, om zich met hunne onderofficieren bezig te houden. Ook belangstelling van de hoofd- en opperofficieren is daarvoor hoogst noodzakelijk. Eene opwekking is geene tijdverspilling, vooral waar het 't belang van het leger direct geldt. Een onderofficier moet in zijn eentoonig leven van tijd tot tijd bewijzen zien, dat er belang in zijnen werkkring wordt gesteld. Met geringe moeite kan men dit doel bereiken. Ook in andere legers doet men veel, om de onderofficieren het leven wat aange namer te maken en om hen te doen gevoelen, dat zij in het leger eene belangrijke plaats innemen. Bij groote mogendheden doet men veel voor de onderofficieren en vooral het Engelse lie leger geeft daarvan een schoon voorbeeld. Maar, om ditmaal eens bij eene kleine mogendheid stil te 'staan, raden wij hun, die daarin belangstellen aan, in de 'Revue militaire Suisse van Augustus 1882 te lezenRéunion générale des sous- officiers vandois. Eerbied moet men hebben voor militaire autoriteiten en officieren, die aldus de militaire deugden aankweeken en den goeden geest in het leger opwekken. Het verslag van de resultaten bewijst, hoe de ouderofficieren zich oefenen en hunne beste krachten voor het leger aanwenden, indien er blijken van belangstelling worden gegeven. Hopende iets te hebben bijgedragen tot verbetering, stellen wij ons voor, spoedig onze denkbeelden mede te deelen betreffende re- cruteering enz. van Indische officieren. Juni 1883. Sita Dewi. Wordt vervolgd

Indisch Militair Tijdschrift | 1883 | | pagina 274