292 die van de meeste afwezigen, waardoor men soms volgens de thans vrij algemeen gevolgde wijze van inschrijven aantreft: op het eene folio 10 schoten, 9 treffers, gemd. pet. 90 Ti een ander 100 25 25 7177» V 5 100 Enz. Wanneer het er om te doen is, zich te overtuigen, of de officier, belast met het inschrijven van het schijfschietregister, nauwkeurig kan optellen, of het gemiddelde percentage met juistheid kan berekenen, dan hebben wij er niets tegen, dat de inschrijving plaats heeft, zooals wij vermeld hebben, en noemen het dan geen monnikkenwerk. Wij adviseeren in- tusschen, die wijze van inschrijven te verlaten en voor eiken afstand en elke oefening te vermelden, welke resultaten de oefening heeft gehad. Y1II. Verhoogde Soldij. Een onderofficier of soldaat, recht hebbende op verhoogde soldij, verliest haar, zoodra hij zijn garnizoen verlaat, om met paspoort of gagement het leger te verlaten. Hij verliest deze verhoogde soldij eveneens, zoodra hij, na door eene geneeskundige commissie te zijn afgekeurd, bij eenig subsistentenkader in subsistentie wordt opgenomen, in afwachting van paspoort of gagement; en zulks ongeacht de oorzaak der afkeuring, on verschillig of deze het gevolg is van in den strijd bekomen gebreken of niet. Gaat echter zoodanig afgekeurd militair niet over bij een der subsisten- tenkaders, maar blijft hij bij zijn korps (dit is het geval met militairen, behoorende tot korpsen, welke garnizoen houden ter standplaats van de geneeskundige commissiën), dan blijft die afgekeurde militair in het genot zijner verhoogde soldij. Hij blijft, ook bij zijn korps, intusschen vrij van alle militaire diensten, alsof hij bij een subsistentenkader ware overgegaan. Daarom blijft het ons een raadsel, waarom de militairen in het eene geval de verhoogde soldij verliezen, terwijl zij die in het andere geval mogen behouden. Waarom met verschillende maten gemeten?? Wij wensehen in overweging te geven, om den afgekeurden soldaat ten allen tijde zijne verhoogde soldij te laten behouden, natuurlijk totdat hij het leger verlaat. Dit zal de schatkist in geen berooiden toestand bren genhet offer zal gering zijn, terwijl daarmede veel administratieve omslag uit den weg geruimd zal worden. Mati Panari.

Indisch Militair Tijdschrift | 1883 | | pagina 303