25 Art. LXII. Eude in gevalle gevonden werdt j een Gevangen langlis den Leger ofte Plaetse van het guarnisoen te wandelen, sonder verlof van den Generael, of die daar commandeert, den geenen, die den selven Gevan gen toekomt, sal hem verbeuren ten profijte van den geenen, die sulc- ken Gevangen eerst sal aengrijpen. Art. LXIII. Nopende goede buijten, die de selve brengen, sullen die den Ge nerael, ofte den geenen die in het quartier commandeert, mitsgaders aan de Justitie Militairte kennen geven binnen 3 uijren na haer aen- kornen, op dat se mogen behoorlijck geregistreert worden, op poene van confiscatie der selver, ende oock aen het lijf gestraft te worden. Art. LXIY. Wie dat het zij, die den Yijandt een afbreuk gedaen heeft en het selve niet en sal te kennen gegeven hebben, zoo voorschreven is, om opgeteeckent te worden en daer na. Deze maatregel strekte, om de gevangenen goed te bewarenopdat zij in de kampementen wandelende niet al te veel zouden te zien krijgen, hetwelk zij later bij uitle vering aan hunne eigen bevelheb bers zouden kunnen mededeelen. Yan behaalde buit mocht dus eigenmachtig niets verdeeld wor den. Straks zullen wij zien hoe het Buitrecht geregeld was. Ging men buiten dit beschreven recht, dan werd men wegens Landtsdie- verije vervolgd. Yan den buit kreeg de generael1 0 de luitenant generael 30 de generael majoor Wso de fiskael '/so de president '/co Dit maakt te samen 15 parten van de 100. Yan het resterende deel TOT kreeg de ritmeester 10 parten een lieutenant 5 id. een cornet 3 id. een kwartiermeester 2 id. en een corporael '/2 part. De rest kreegen de ruijteren.

Indisch Militair Tijdschrift | 1883 | | pagina 36