EEN NIEUW ELECTRISCH GEWEER. Sita Dewi brengt op blz. 540, N°. 5 van dezen jaargang, het electrische geweer van Baron ter sprake, waarop echter onmiddellijk de aanmerking volgt, dat het niet te gebruiken is. Ik wensch hier een nieuwe uitvinding op dat gebied te bespreken, namelijk het electrische zekerheids Dian a-geweer van H. Pieper in Luik; een fabrikant die, wat de vervaardiging van jachtwapens be treft, een Europeesche bekendheid heeft. In de afdeeling België van de Internationale Koloniale en Uit voerhandel Tentoonstelling te Amsterdam wordt een rijke en fraaie expositie van wapens van dezen fabrikant aangetroffen en heeft men gelegenheid, kennis te nemen van den inhoud van een bulletin betref fende het genoemde, door hem uitgevonden wapen. Dat bulletin luidt als volgt Dit geweer is uiterst eenvoudig, als bezittende geen enkel slag- of percussietoestel. De lading wordt door electriciteit ontstoken. De electrodrager (accumulator) kan in de kolf van het geweer geplaatst worden, of de schutter kan hem bij zich dragen. Hij is van zoo kleine afmetingen, dat hij in vorm van koker in het gilet- of vestzakje kan geborgen worden; hij weegt maar 100 tot 150 wichtjes (grammen) en bevat genoeg electriciteit om 10,000 (tien duizend) geweerschoten te lossen; die electriciteit bewaart hij gedurende verscheiden weken. De verbinding van den accumulator met het geweer is van dien aard, dat men dit laatste eerst moet tegen den schouder aanleggen voordat het schot kan afgaan; kunnende de galvanische stroom alleen gesloten worden door eene buitenwaartsche aanraking, hetzij de accumulator in de kolf van het geweer geplaatst is, hetzij de schutter

Indisch Militair Tijdschrift | 1883 | | pagina 381