371 dien bij zich draagtin het eerste geval is de stroom gesloten door den schouder, die met een fijn metalliek stof bedekt is in het tweede geval wordt hij in het geweer gebracht door den schouder en de hand van den schutter. De lading van den accumulator geschiedt automatisch; hij wordt geplaatst op eene kleine pile „Callaud" van 3 elementen. Deze pile, die men bij zich te huis er op moet nahouden, houdt geen zuur in, kan door iedereen behandeld worden en kan gedurende het geheele jachtseizoen werken, zonder verschooninghet onderhoud gedurende een geheel jaar kost maar een paar franken. De accumulator zelf is onverbruikbaarwat meer is, hoe vaker men hem laadt, des te beter wordt hij. De electrische cartouche is van dun koper (soort kynoch's). De ontvlamming van het kruit geschiedt van voren, door middel van een speciaal kartondat het gegoudronneerde (geteerde) karton vervangt, dat men gewoonlijk op het kruit plaatst, onder de vilten prop. De cartouche geen slaghoedje hebbende, is de bodem hermetisch gesloten, en kan dus geen gas verloren gaan. 1°. Volstrekte zekerheid van het wapen; geene ongelukken meer mogelijk. 2°. Steeds gereed om te schieten, zonder dat men den haan te wapenen of eenig veiligheidssysteem te behandelen hebbe. 3°. Onmiddellijke ontvlamming van de lading. 4°. Ontvlamming van het buskruit van voren en geheele verbran ding van hetzelve. Ongemeene gas-productie, en eene draagverheid grooter dan die van alle bestaande geweren. 5°. Geene weigerschoten meer, wijl de geladen cartouches door een kleinen galvanometer ad hoe kunnen gecontroleerd worden, hetgeen bij iedere andere cartouche onmogelijk is. 6°. De cartouche (het hulsel) kan een groot aantal malen opnieuw dienen of geladen worden en dat zonder eenige bijkomende bewerking. 7°. Geen slot noch ander percussie-toestel in het geweer, dus de grootst mogelijke eenvoudigheid gepaard met allermeeste soliditeit en minder herstellingen, VOORDEELEN VAN DIT GEWEER.

Indisch Militair Tijdschrift | 1883 | | pagina 382