395 met de Algemeene Order N°. 38 van 1883 aan het Leger zijn bekend gemaakt. Bij de meeste wijzigingen zijn vermeld het Gouvernements besluit of het Staatsblad, waarbij ze werden bevolen of afgekondigd, zoomede de Algemeene Order, welke er op betrekking heeft. De gebruikers zijn daardoor in de gelegenheid, om na te gaan, sedert wanneer eenige be paling werkt. Aan eenige Tarieven zijn voorts nooten toegevoegd, bevattende ver wijzingen naar andere bepalingen, als Algemeene en Administratie-orders, aanschrijvingen of circulaires van het Departement van Oorlog, enz. De staat, bij Tarief N°. 24 behoorende, zal voor velen van nut zijn; bijv. bjj de opmaking en verifieering der ontvangst-bewijzen van kleeding. Die staat toch bevat een overzicht van 't geen aan de verschillende categorieën van militairen, op de datums van vernieuwing, aan kleeding enz. moet worden verstrekt. In Tarief N°. 29 zijn voorts mede opgenomen de Tarieven voor de herstelling van revolvers en achterlaad-karabijnen, zooals die tot dus verre alleen voorkomen in de handleidingen voor de officieren van wapening. Ten gerieve van hen, die slechts nu en dan de Tarieven behoeven te raadplegen en van de minder-geoefenden, is vóór in den bundel een uitvoerige Klapper geplaatst, bevattende in alphabetische orde de meest belangrijke bepalingen. Met een oogopslag zal men dus kunnen vinden, in welk Tarief 't een of ander voorkomt. In 't korthet geheel komt ons voor practisch te zijn ingericht en te voldoen aan de eischen, welke men in billijkheid mag stellen. De druk is duidelijk; het papier goed. Wij vertrouwen dan ook, dat velen den Samenstellers erkentelijk zullen zijn voor de moeite en de zorg, aan het werk besteed. Een ruim debiet moge zulks bewijzen. R.

Indisch Militair Tijdschrift | 1883 | | pagina 406