396 Recueil Militair voor het Nederlandsch Oost-Indische Leger. Verzameling1 van Al gemeene Orders, Reglementen en Instruc tiën voor genoemd Legervan en met het jaar 1831 tot en met het jaar 1882. Bijgewerkt en met aanteekeningen voorzien door A. L u y- mes Ridder van de Militaire Willemsorde, Kolonel der Infanterie N. O. I. Leger, en C. H. W. B oer s, Kapitein der Militaire Admi nistratie KT. O. I. Leger, 's Gravenhagede Gebroeders Van Cleef. 1883. Aan den wensch van velen is gevolg gegeven: het Recueil Militair vooe het Nederlakdsch Oost-Indische Leger, bijgewerkt door de Hëeren Luy- mes en Boers, is door het Departement van Oorlog erkend. Bij aanha- ling van Algemeene Orders kan alzoo naar dat Recueil worden verwezen Een flinke stap in de goede richting is hierdoor gedaan. Dezer dagen ontvingen wij een exemplaar van dat werk. Na hetgeen we reeds vroeger er over opmerkten, kunnen we thans kort zijn. Het Recueil bestaat, in afwijking van het oorspronkelijke plan, uit twee deelen, in stevige, linnen banden. Het eerste bevat de Algemeene Orders, Reglementen en Instructiën van 1831 tot en met 1877het twee de die van 1878 tot en met 1882, Het eerste deel is groot 768, het tweede bijna 700 bladzijden; de splitsing in twee deelen is alzoo doelmatig. Behalve eene opgave betreffende de Commandanten van hetN. I.Leger, on der wier bevelen de Algemeene Orders zijn uitgevaardigd, bevat het Tweede Deel een uitvoerig Alphabetisch Register; een Overzicht van de Instructiën, Reglementen en Voorschriften, welke in het Recueil zijn opgenomen; een Overzicht van de Algemeene Orders, van 1830 tot en met 1882, met aanwijzing van die, welke in haar geheel zijn ingetrokken. Een los verbeterblad is bij het werk gevoegd. Het voornemen bestaat, om de fouten, welke alsnog in het Recueil moch ten worden ontdekt, bij Algemeene Order ter kennis van het Leger te brengen. Overigens voldoen wij gaarne aan het ons gedaan verzoek, om mede te dee len, dat, nu de verzending aan de inteekenaren heeft plaats gehad, zij, die zich alsnog in het bezit van het Recueil wenschen te stellen, zich, tegen beta- Krachtens de Algemeene Order No. 41, dd. 12 September 1883. Indisch Militair Tijdschrift No. 2 van 1883, bladz. 237.

Indisch Militair Tijdschrift | 1883 | | pagina 407