412 De jongelieden, die in het leger tot den officiersrang worden be vorderd, kan men onderscheiden in twee categorieën, als le. zij, die uit de cadettenschool te Berlijn, met de daaraan verbonden voorbereidende scholen, voortkomen, en 2«, zij, die als vrijwilliger bij het leger in dienst treden, met de hoop op bevordering tot officier. De eischenom tot den officiersrang te kunnen worden benoemd, zijn evenwel voor beide categorieën volkomen dezelfde. Deze eischen zijn: R door een af te leggen examen waarborgen te geven van eene ruime ontwikkeling en voldoende kennis in de meeste van die vakken en wetenschappen, welke op de staatsinrich tingen van middelbaar onderwijs worden onderwezen 2°. een diensttijd van minstens zes maanden als soldaat en onder officier bij een der korpsen van het leger, en 3e. moet de caudidaat, na aan de beide voorgaande eischen te hebben voldaan, op eene der Kriegsschulen met goed gevolg, door eeu af te leggen examen te staven, den cursus van 10 maanden hebben bijgewoond. Alvorens nu evenwel eene werkelijke benoeming te verkrijgen, moet hij door de officieren van het regiment, waarbij hij zal worden ingedeeld, waardig geoordeeld worden, om in hun midden te worden opgenomen Om uit het burgerlijke leven, met hoop op bevordering tot officier, bij het leger in te treden, moet de persoon, die zulks verlangt, zich aanmelden bij den commandant van het regiment zijner keuze. Deze beslist, zonder opgave van redenenof hij hem al of niet als zoodanig wil aannemen. Zoo hij aangenomen wordt, treedt hij onder den naam van Avan- tageur in dienst. Hij moet nu gedurende zes maanden (minstens) als soldaat bij het regiment dienen en zoo hij na dien tijd bewijzen heeft gegeven, de dienstverrichtingen als soldaat en onderofficier naar behooren te kunnen vervullen en bovendien in het bezit is van de vereischte wetenschappelijke kennis, kan hij voor den rang van Portépée-Fahnricj worden in aanmerking gebracht. Dat de aspirant werkelijk in het bezit is van do hierbedocldo wetenschappelijke konnis en da,t hij

Indisch Militair Tijdschrift | 1883 | | pagina 423