- 414 die geslaagd zijn, keeren dan opnieuw naar hun regiment terug, om als onderofficier dienst te doen en kunnen bij voorkomende gelegenheid of vacature voor eene benoeming tot officier voorgedragen wordenevenwel onder voorwaarde, dat door de officieren van het re giment geene bezwaren tegen hunne opname in het officierskorps worden ingebracht. Over elke voordracht tot 2°» luitenant wordt in dat opzicht door de officieren van het regiment beslist. Yoor hen, die op de cadetten-inrichtingen hunne opleiding ont vangen, zijn de voorwaarden om tot officier te kunnen worden be noemd, volkomen dezelfde als voor de Avantageurs. De cadetten-inrichtingen hebben hoofdzakelijk ten doel, niet de eigenlijke vorming tot officier, maar veeleer om aan officieren en staatsambtenaren eene goedkoope en gemakkelijke gelegenheid te verschaffen, hunnen zonen dezelfde mate van algemeene kennis en ontwikkeling te doen verkrijgen als die, welke zij anders en met op offering van betrekkelijk veel geld op de instellingen van middelbaar onderwijs zouden opdoen (1). Na gedurende 5 of 6 jaren op lagere cadettenscholen Cadetten- Vwanstaltente zijn onderwezen, gaan de cadets nog gedurende 2 jaren naar de hoogere cadettenschool Central-Anstaltte Berlijn. Het onderricht op die scholen is volkomen gelijk aan dat op de burgerinstellingen van onderwijs en, met uitzondering van het exer- ceeren, wordt daar in militaire vakken geen instructie hoegenaamd gegeven. Zelfs zijn de cadets na voleindigden cursus niet gebonden, om bij het leger in dienst te treden j ofschoon het hoogst zelden voor komt, dat van deze vergunning wordt gebruik gemaakt. Na volbrachten cursus moeten nu de cadets het gewone Portépée- Fahnrig-ex&men afleggen en bij een der regimenten minstens 6 maanden als gewoon soldaat en onderofficier dienen, waarbij zij dan het voorrecht hebben, dat aan hen, ofschoon zonder patent, toch he^ traktement van den Portépée-Fahnrig wordt toegekend characterisir- te Portépée-1' ahnrige) (1) Inrichtingen van middelbaar onderwijs zijn: GymnasienRecilschulen, Höhere Bürgerscliulen en Gewerbeschulen,

Indisch Militair Tijdschrift | 1883 | | pagina 425