418 uit de klasse Selecta komen dan eindelijk als officier in het leger, die uit Ober-prima als werkelijke Portépée-Fahnrig. De laatsten moeten minstens 6 maanden in den rang van Port êpée-Fahnrig dienen en kunnen dan, zoo zij in den dienst als soldaat en onderofficier naar behooren bedreven zijn, tot eene benoeming als 2« luitenant worden voorgedragen. 2«. Van zulke jongelieden, die, na gedurende 1 a 2 jaren op eene der hoogescholen van het rijk te hebben gestudeerdzich als Avantacjeur aanmelden, en voor wie eveneens het bezoek eencr Kriegsschule niet verplichtend is. Aan hen wordt het vrijgelatenom, geheel op eigen gelegenheid, zich de voor dat examen vereischte kundigheden eigen te maken. De hierbedoelde klasse van jongelieden geniet in alle opzichten groote voorrechtenzij zijn vrijgesteld van het Portépée-Fahnrig- examen en van het bezoeken eener Kriegsschule en bovendien kunnen zij, na eenen diensttijd van 6 maanden, bij voldoende kennis, ook als er geene plaatsen als zoodanig bij het troependeel open zijn, tot Portêpée-Fahnrig aangesteld worden. Van dat oogenblik af kunnen zij zich voor het officiersexamen aanmelden en, zoo zij voldoen, tot 2en luitenant bij het regiment, al zijn er geene plaatsen, a la suite worden aangesteld. Is tot het vormen van kader deDuitsche methode voortreffelijk de recruteering van het officierskorps laat eveneens weinig te wen- schen over. De eenheid en gelijkvormigheid van de opleiding levert de schoonc resultaten opdie wij in het Duitsche officierskorps kunnen bewon deren bijna alle officieren zijn specialiteiten in hun vak en schier bij allen wordt ambitie en liefde voor hunnen werkkring gevonden. Er zijn, zegt de kolonel Kau 1 bars, natuurlijk wel eens uitzonde ringen; maar de officier, die zijn plicht verwaarloost, wordt nauw keurig gadeslagen. En, als maatregelen, ter verbetering genomen' niet helpenoffert men hem zonder aarzelen voor het algemeen wel zijn op, door hem uit het leger te verwijderen, zonder onderscheid van rangomdat inDuitschland het belang van den dienst niet enkel theorie, maar voor iederen officier de eerste wet iswaarvoor gene raal en luitenant gelijk zijn. Het is een stelregel, die boven alle

Indisch Militair Tijdschrift | 1883 | | pagina 429