420 Nergens bestaan meer eenheid en kameraadschap, die zich niet alleen tot een regiment bepalen, maar zich ook tot de verschillende wapens uitstrekken. Het Duitsche korps officieren is in alle opzichten wat een korps officieren wezen moet. En het is geen wonder, dat in het Duitsche legei de krijgstucht en de innerlijke waarde van het leger groot zijn, omdat ieder individu minstens de waarde bezit, die hij moet ver tegenwoordigen. En dat hooge standpuntdoor het Duitsche officierskorps bereiktdie plichtsbetrachtingdie eenheid van denken en handelen zijn voor het grootste gedeelte liet resultaat van eenvormigheid in de opleiding. In Frankrijk is de wijze van opleiding van aspiranten voor den officiersrang tot heden lang niet wat zij moest zijn en staat zij verre achter bij de Duitsche methode. Eenheid voor het officiersexamen bestaat nietop alle inrichtingen ter opneming van candidaten-officier zijn de eischen en is de op leiding verschillend. Daaruit vloeit dikwijls partijgeest en oneenigheid tusschen regimenten en wapens voort. Behalve dat onderofficieren dikwijls met geringe eischen, ter voor ziening in het gebrek, tot officier bevorderd worden, geschiedt de aanvulling, door de: lc. Printanée militaire de la Flèche (Avenir militaire No. 236; 1874); een cadettenkorps voor onbemiddelde officierszonen, 400 in getal, die op staatskosten worden opgeleid. Er zijn echter ook betalende cadetten (850 frcs). 2°- Ecole spéciale militaire de St. Cyrdie met de Duitsche Kriegsschule overeenkomt. De meeste aspiranten voor St. C v r ko men uit het Jezuiten-college te Parijs. Man sieht, zoo schrijft een Duitsche berichtgever, dasz die ehrwürdigen Vater dem Officierscorps ihre Sorge mit steigender Vor- liebe zuwenden. 3e. Ecole poly technique voor den practischen staatsdienst, gene- ralen staf en vooral artillerie. De militaire scholen van St. Saumur en Maixent,

Indisch Militair Tijdschrift | 1883 | | pagina 431