421 Zij, die van onderofficier tot het officiersexamen worden toegelaten, doen dikwijls een examen, dat ver heneden het Duitsche examen staat en verdere ontwikkeling niet bevordert. Daarentegen zijn de eischen op de bovengenoemde militaire in stituten betrekkelijk veel zwaarder dan die voor de Duitsche of ficiersexamens. In Engeland bestaat het officierskorps bijna uitsluitend uit jon gelieden uit den gegoeden en voornamen stand. De reden hiervan is de rijkdom van Engeland; het groote aantal gegoede familiën; het principe, dat ieder jongmensch, ook zoo hij dit niet als broodwinning noodig heeft, eene betrekking moet bekleedenmaar vooral de degelijke opvoeding op de Engelsche scholen. Een gevolg hiervan is ook dat de officieren een nog al kostbaar leven leiden, zoodat geen onderofficier er ooit over denken zal, te trachten examen voor officier af te leggen. Vóór de invoering van de examens kon men de officiersplaatsen alleen door benoeming machtig worden, waartoe veel protectie noo dig was. Tegenwoordig worden jaarlijks te London twee exa mens gehouden, waaraan ieder jongmensch kan deelnemen, dat 17 jaren bereikt heeft en nog geen 21 jaren telt. De eischen zijn, wat wetenschap betreft: de Klassieken, Engelsch, Wiskunde, Geschiedenis, Aardrijkskunde, Fransch en üuitsch. Het aantal aspiranten bedroeg is 1879 600 voor slechts 100 plaat sen het examen wordt daardoor vergelijkend. Gewoonlijk gaan de geslaagde candidaten daarna als sublieutenant naar het Koninklijk militaire college te Sandhurst. Na éénjarigen cursus, door een militair examen besloten, gaan zij bij de regimenten over en worden daar, als er vacatures zijn, aangesteld. De Duitsche methode, die men eenigen tijd geleden wilde in voeren, bleek in Engeland niet toe te passen te zijn. Een Duitsch officier schrijft over de Engelsche officieren aldus Fügen wir ein Wort fiber die sociale Stellung und das Leben des Britischen Officiers hinzu. Aus der Aristocratie oder den vornehmeren Klassen hervorgegangen,

Indisch Militair Tijdschrift | 1883 | | pagina 432