422 -- behauptet er als Officier die Stellung, welche er im Privatleben ein- nehmen würde. Dei Officier ist untrennbar vom Gentleman und der Gentleman untrennbar vom Officier. Dieser Satz hat seine Geltung überall in der Armee. Das Leben der Britiscben Officiere im Regiment sucht seines Gleichen. Reine Feder kann seinen Luxus, seinen Comfort, seinen Reiz beschreiben. Die Officiere eines Regiments leben wie in einer Familie; alle Unver- beiratheten schlafen in den Kasernen, frühstiicken und diniren ge- meinschaftlicb. In dem Speisesaal herrsc.ht vollstandigste Harmonie und zwar in einer Ausdehnung, dasz sie einem Preuszischen Officier gefahrlich er- scheinen kann. Die dienstliche Unterordenung und die ordonnanzmaszige Strenge werden der geselligen Ungebundenheit geopfert. Hoewel eene dergelijke beoordeeling wel iets waars bevat, is zij echter niet van overdrijving vrij te pleiten en wellicht jalousie de mé- tiet- van den Duitschen luitenant, die het waarschijnlijk met zijne 2 marken daags hard te verantwoorden heeft. In sommige E ngel- sclie korpsen en regimenten wordt door gefortuneerde officieren veel geld verteerd. Het zou echter dwaas zijn, hiervan jongen offi cieren een verwijt te maken. En omdat wij bij herhaling in de gelegenheid waren, Engelse he officieren in hunnen omgang en werkkring gade te slaan, durven wij gerust te beweren, dat hunne militaire waarde niet door hunne levenswijze vermindert en gelooven we, dat de Engelsche Infanterie met hare officieren onder de beste der wereld mag gerekend worden. Dat zij uitstekend is, heeft zij in ieder geval dikwijls genoeg bewezen. In Engeland bestaat dus ook de zoo hoogst noodige eenvormige opleiding ter aanvulling van het officierskorps. In Noorwegen past men ongeveer dezelfde methode tot aanvulling van het kader officieren toe als in Duitschland. In Zweden bestaat in zooverre de Duit sche methode, dat alle officieren het Maturitats-examen afgelegd hebben en daarna in K ar 1 s- burg opgevoed worden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1883 | | pagina 433