426 Een mooi vooruitzicht voor het Gouvernement, zulk een officier in dienst te krijgen. Is men dan werkelijk van meening, dat het er in Indië zoo nauw niet op aankomt? Vormt in Indië de uniform met toebehooren den officier? Moet in een goed georganiseerd en behoorlijk ingericht leger de krijgstucht berusten op het respect voor de uniformjas? of op den eerbied voor den persoon, die haar draagt en diens wetenschap, on dervinding en meerdere kennis van zijn vak? En waarom haspelt men op eene dergelijke wijze alleen met de aanvulling der Infanterieofficieren Waarom declineert men aldus dat officierskorps? Komt het er voor Infanterieofficieren minder op aan? Is wei nig kennis voor hen voldoende? Van oudsher was de Infanterie bij beschaafde volken het hoofd wapen. Thans is zij niet alleen het hoofdwapen, maar, naar de eischen van den tegenwoordigen tijd, is Infanterieofficier zulk eene moeilijke betrekking, dat er in dat korps zeker geene middelmatig- of ongeschiktheden meer behoeven te worden ingelijfd. Waarom voorziet men niet op dezelfde wijze in het gebrek aan officieren bij den Geneeskundigen Dienst? Waarom verbetert men daar de positie? Waarom bestaat er bij de Genie steeds gebrek aan officieren, ter wijl er toch genoeg onderofficieren bij dat wapen zijn, die ook wel officier willen worden Ook bij de civiele ambtenaren neemt men zulke maatregelen niet, terwijl daar, evenals bij de rechterlijke macht, eenheid in opleiding bestaat. Het is meer dan tijd, dat men inziet, dat, al stelt men geene te hooge eischen, men in do eerste plaats ontwikkelde en beschaafde individuen als elementen .moet kiezen, om tot officier te worden opgeleid. Wij zouden bijna gelooven, dat men in Indië werkelijk denkt, dat een Infanterieofficier met weinig bekwaamheid er wel mee door kan. I)it zou echter een bewijs zijn, dat men niet op de hoogte van zijnen werkkring is.

Indisch Militair Tijdschrift | 1883 | | pagina 437