428 Avoir de belles amies spéeiales et une Infanterie énervée, c'est orner de pierreries un cadavre. (Bardin). On ne doit rien négliger pour la rendre solide, instruite et toujours prête au combat, car c'est autour d'elle que tout gravite. (Renard.) Elle peut agir seule et ce qui l'entoure ue se meut que pour la seconder. (Lewal). En waar bewijst de Infanterie meer diensten dan in Indië? Waar wordt meer van haar gevergd? Waar wordt de Infanterieofficier tot meer uiteenloopende dien sten gebezigd? Het aanhoudende incompleet aan officieren ontstaat, naar onze meening, hoofdzakelijk door de gebrekkige aanvulling. En hoewel er voor ontwikkelde jongelieden betere werkkringen te kiezen zijn, uit een materieel of financieel ooggunt, hebben wij toch de overtuiging, dat men door goede maatregelen er wel in zoude slagen, het N eder- landsch-Indische officierskorps voltallig te houden. Daarom moet men beginnen met dat korps te verbeteren, door in de individuen en hunnen werkkring veel belang te stellen. Niets zou daartoe meer in het belang der Infanterie zijn, dan een chef, tevens inspecteur van het militair onderwijs. Alleen een chef der Infanterie is geschikt, om zich op de hoogte van dat wapen te houden; zich van de leemten in onderwijs en oefe ning te overtuigen. Alleen hij zou in staat zijn, de officieren en hunne werken te beoordeelenhen aan te moedigen en hen te leeren kennen. Om goede officieren te verkrijgen, moet men het principe aannemen, niemand tot officier aan te stellen dan hen, die met dat doel in dienst traden. De krijgskunst is tegenwoordig op eene hoogte gekomen, dat men niet meer kan beweren, dat ieder kozak den generaalsrang onder den zadel heeft. Moest bij het vormen van kader vooral op karakter van den can- didaat gelet worden, voor aspirant-officieren is dit in den aanvang minder noodig, omdat het gezag van den officier op diens kennis moet berusten. Hij kiest bovendien vrijwillig den militairen stand en men kan

Indisch Militair Tijdschrift | 1883 | | pagina 439